واقعیت را بررسی کنید: طاعون است که هیچ چیز جدید است و نه آن را یک خطر برای کانادایی ها

در سال 2020 خبر از یک طاعون شیوع (در حالی که اتصالات) است که تکان دهنده جدید ترس.

“Welp در اینجا به جولای… طاعون” گفت: یک کاربر توییتر به عنوان هشتگ آغاز روند دوشنبه.

“ما حتی بیش از COVID و من از شنیدن مذاکرات از طاعون ساخت باز گشت” گفت: یکی دیگر از توییتی.

این طاعون است نه واشنگتن و نه هیچ وحشت لازم گفت: Craig Janes مدیر مدرسه بهداشت عمومی و سلامت سیستم در دانشگاه واترلو است.

“این است که نوع معمولی,” او گفت: اخبار جهانی است. “این واقعا یک مسئله است. این انتظار می رود و ما می توانیم آن را درمان کنند.”

ادامه مطلب: چین می بیند جدید کروناویروس موارد پایین رفتن زیر شیوع در پکن

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

مقامات چینی گزارش داد مظنون به طاعون مورد در منطقه خودمختار مغولستان داخلی در روز یکشنبه.

چین تا حد زیادی ریشه کن طاعون اما گاه به گاه موارد هنوز هم گزارش شده است. سازمان بهداشت جهانی (WHO) می گوید: شیوع این بیماری در شهرستان بیان Nur است “به خوبی مدیریت شده” و در نظر گرفته نشده در معرض خطر.

برای دیگر نقاط جهان این خطر به مراتب پایین تر کارشناسان می گویند اگر نه غیر موجود.

در اینجا چیزی است که شما نیاز به دانستن.

چه طاعون ؟

طاعون یک بیماری ناشی از باکتری يرسينيا pestis.

چرا COVID-19 و ‘کامل ویروس’

چرا COVID-19 و ‘کامل ویروس’

باکتری ها و انتقال از طریق گزش کک و حیوانات آلوده معمولا پستانداران کوچک مانند جوندگان. یک انسان می تواند آلوده توسط نیش یک کک آلوده از طریق تماس مستقیم با حیوان آلوده یا استنشاق آلوده به قطرات تنفسی.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

این بیماری در سه شکل می آید: pneumonic که بر ریه ها; bubonic که بر گره های لنفاوی و septicemic که بر خون.

این طاعون شایع ترین شکل با توجه به این که. بیماران به طور معمول توسعه و تب و سردرد و لرز و ضعف و یک یا بیشتر تورم و دردناک شدن غدد لنفاوی به نام buboes که تمایل به مشخصه نشانه ای از این بیماری است.

در چین و بخش هایی از آسیا استپی marmots اغلب یک مقصر برای عفونت و گفت: Janes.

“گوشت در نظر گرفته شده است به یک ظرافت,” او گفت:. “پس از پوست حیوانات و آینده در تماس با بافت های آلوده است که چگونه بیماری است که اغلب قرارداد. آن را نسبتا شایع است که در بخشی از جهان است.”

ادامه مطلب: ووهان ممنوعیت خوردن حیوانات وحشی در پی بیماری همه گیر کوروناویروس

در مارس 2019, مغولی زن و شوهر درگذشت از طاعون پس از گزارش خام خوردند کلیه از یک marmot به عنوان بخشی از یک محلی درمان سنتی فکر برای ترویج سلامتی خوب است. آن را به شش روز قرنطینه در آن منطقه است. ماه قبل از آن 28 نفر در چین مغولستان داخلی تحت قرنطینه پس از یک شکارچی گرفتار طاعون و بعد از خوردن وحشی خرگوش.

اما آن را منحصر به فرد به آسیا. “آن بوده است در اطراف برای یک مدت طولانی زمان” Janes گفت.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

در ایالات متحده, متحده, New Mexico, آریزونا و کلرادو دیده می شود موارد است. بیش از 80 درصد از طاعون موارد در ایران بوده است bubonic فرم با توجه به مراکز کنترل بیماری و پیشگیری (CDC).

به طور متوسط هفت موارد انسانی گزارش شده در هر سال در ایالات متحده آمریکا

در کانادا آن است که بسیار نادر است. شده اند وجود دارد هیچ مورد شناخته شده از انسان طاعون از سال 1939 هر چند آژانس بهداشت عمومی کانادا همچنان به نظارت بر آن است.

دو نفر قرارداد pneumonic طاعون در چین

دو نفر قرارداد pneumonic طاعون در چین

“این انتقال انسان به انسان. این انتقال توسط گزش کک,” دکتر گفت: تیموتی حیله گر متخصص اپیدمیولوژی و استاد بازنشسته در دانشگاه رایرسون در دانشکده بهداشت عمومی.

“ما نمی تمایل به زندگی در این نوع کثافت کاری و کثافت را تشویق می کند که زندگی در کنار انبوهی از جوندگان که در حال حمل انبوهی از کک. … حتی اگر آلوده موش حاوی کک وارد شهر ما می توانیم آن را درمان کنند.”

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

آن را قابل درمان

“به راحتی قابل درمان” Janes تاکید کرد.

“نسبتا شایع و ارزان آنتی بیوتیک ها” درمان طاعون بیماران موثر است.

Pneumonic طاعون است که به مراتب کشنده تر از bubonic. این نوع می تواند به سرعت در حال گسترش است و می تواند مرگبار در 18 تا 24 ساعت از بیماری عفونت اگر درمان نشود — که به همین دلیل است که می گوید: تشخيص زودرس و درمان هستند “ضروری است.”

اما نه همیشه در این راه بوده است.

ادامه مطلب: غول آسیایی, gerbils ممکن است به سرزنش برای اروپا سیاه مرگ

این طاعون مسئول یکی از کشنده ترین بیماری های همه گیر در تاریخ بشر شناخته شده به عنوان “مرگ سیاه”. آن را کشته و حدود 50 میلیون نفر در سراسر آفریقا و آسیا و اروپا در قرن 14.

بزرگ شیوع بیماری رخ داده است از جمله طاعون بزرگ از 1665 در لندن و شیوع بیماری در طول قرن 16 در هند و چین است.

در قبل از آنتی بیوتیک در دوران (بین 1900 تا 1941) میزان مرگ و میر در میان کسانی که مبتلا به طاعون در ایالات متحده بود که 66 درصد CDC گفت.

امروزه با ظهور آنتی بیوتیک ها آن را “بسیار قابل درمان” Janes گفت.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

تازه ترین آمار از که نشان می دهد که بین سال های 2010 و 2015 وجود دارد 3,248 موارد گزارش شده در سراسر جهان است. از کسانی که 584 نفر کشته شدند.

کتاب تصور مدرن-زمان طاعون سیاه

کتاب تصور مدرن-زمان طاعون سیاه

جمهوری دموکراتیک کنگو ماداگاسکار و پرو در حال حاضر سه های بومی کشور است.

پس از کانادا ندارد “جمعیت ساکن” این بیماری در آن جوندگان آن را به ارمغان آورد به این کشور حیله گر گفت. حتی پس از آن “وجود دارد انواع اقدامات احتیاطی در محل” او گفت: “این دقیقا همان است که چرا ما دیده نمی طاعون ظاهر می شود.”

تفاوت در حال حاضر ؟

هیچ چیز واقعا کارشناسان به توافق برسند.

“آن را عمیقا یکپارچه به محیط زیست. این چیزی جدید” Janes گفت. “شما در حال رفتن برای دیدن این شیوع هر زمان که انسان رسیدگی و یا در تماس با این حیوانات آلوده.”

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

هر دو Janes و حیله گر بر این باورند که ورود COVID-19 رانندگی افزایش بهره است. پس از رمان کروناویروس اولین بار در زمان نگه دارید در کانادا و بسیاری از نقاط جهان در بازگشت در ماه مارس آن را تحت عناوین و روان میلیون ها نفر از مردم است.

COVID-19 تنفسی است ویروس های باکتریایی بیماری مانند طاعون.

“در حال حاضر مردم واقعا حساس به بیماری های عفونی. ما هشدار ما می ترسم. ما در حال پرداخت زیادی از توجه به این مسائل است.”

ادامه مطلب: کانادایی ها از قومیت گزارش گسترده نژاد پرستی بیش از coronavirus بررسی نشان می دهد

اتصال به چین نیز نقش او اضافه شده است.

“اگر این گزارش بیرون آمدن از, من نمی دانم, ازبکستان, من شک این امر انجام مرتب کردن بر اساس همان اهمیت و یا همراه با ترس به عنوان چیزی خارج از چین است.”

چین یک بار در نظر گرفته شده شیوع این بیماری را در کانون. از آن جایی که این ویروس اعتقاد بر این است که منشأ قبل از گسترش در سراسر دنیا آوردن بیگانه ستیزی و نژادپرستی نسبت به مردم چین همراه با آن است.

یک وضعیت مشابه توسعه یافته در طول شیوع سارس در سال 2003 گفت: حیله گر.

“ما باید این نوع از عجیب و غریب نژادی واکنش شبیه به آسیای جنوب شرقی در برابر بیماری ها در لحظه ای که کاملا نامناسب” او گفت:. “ما یک گروه مشخص است که مشخصه متفاوت است. انگشتان شروع به اشاره. آن را فقط به نوع جهل است.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

در نهایت طاعون و COVID-19 نمی تواند و نباید مقایسه حیله گر گفت.

“طاعون به خوبی تحت کنترل است. COVID است که در حال حاضر در بیش از 188 کشورهای مختلف است. این نوع از چیزی که می تواند گسترش مثل COVID-19 به هر حال” او گفت:.

“اگر شما طاعون من رفتن به ناهار با شما و با ما صحبت کردن و دست دادن و در آغوش گرفتن. شما نمی توانید انتقال آن است.”

— با فایل های از آسوشیتد پرس و رویترز

© 2020 جهانی, اخبار یک بخش از کوروس Entertainment Inc.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>