چگونه تکنولوژی گوشی من شجره و تغییر درک من از خودم – CNET


gettyimages-1074407824

وجود دارد برخی از چیزهایی که یک DNA کیت نمی توانم به شما بگویم.

گتی/اریک Ba

زمانی که من در کلاس چهارم من “مصاحبه” من و پدر بزرگ من و نانا برای یک پروژه کلاس. من عاشق شنیدن داستان های خود را, اما من متنفر بودم مشق شب. بیست سال بعد و پس از آنها هر دو در گذشت, من, پیدا, پیر متن در یک کادر زمانی که من نقل مکان کرد. از طریق اشک من با خواندن این سوالات احمقانه من جوانتر خود خواسته بود: که در آن شما رفتن به مدرسه ؟ چه اولین کار شما?

img-20190609-101705

من مادر بزرگ پدربزرگ و مادربزرگ.

شلبی قهوه ای/CNET

با وجود پیدا کردن این طولانی از دست رفته گوهر آن دشوار بود پس از بازبینی آن را به پشیمانی و همه پرسش من یک شانس برای بپرسید. من نمی بپرسید پدر بزرگ در مورد چگونه او احساس مورد ترک مدرسه برای رفتن به کار در اطراف سن 14. من نمی بپرسید نانا در مورد چگونه او را به ارث می برند خانه خانواده اش در آلمان پس از پدرش در گذشت چون او یک زن بود. در طرف دیگر از من نپرسید, مادر بزرگ, Dottie در مورد زمان او با متروپولیتن نیویورک Opera. و من هنوز نمی دانم هر چیزی در مورد Pa جورج زمان به عنوان شهردار مارشال, Michigan.

هنوز هم من جمع گرانبها رونوشت با خیال راحت دور در ترس است که این امر می تواند تنها چیزی که خارج از داستان های قدیمی است که من می خواهم که برای اتصال با ریشه های من. کمی من می دانم که تا سال 2020 ما را مجموعه ای از فن آوری و خدمات است که آموزش من بیشتر در مورد نه تنها پدربزرگ و مادربزرگ من اما پدربزرگ و مادربزرگ خود را بیش از حد — من یک راه جدید برای درک خودم.


به دنبال اطلاعات و تعامل خود را با تاریخ ارزشمند تلاش است که اجازه می دهد تا شما را فراتر از دوم داستان و کشف ریشه ریشه های خود را. و به ظاهر بی حد و حصر تکنولوژی و خدمات در حال حاضر در دسترس در نوک انگشتان خود را (و یا دهان سواب) می تواند به شما خیلی نزدیک است.

من سابقه خانوادگی سفر آغاز Ancestry.com که در آن من ساخته شده است یک درخت خانواده از هر دو پدر و مادر من را طرف. زمانی که سایت کشف اطلاعات جدید و بالقوه اعضای خانواده “برگ” شروع به پر بر روی درخت. من فکر نمی کنم این امر می تواند به عنوان هیجان انگیز به عنوان نمایشی تبلیغات ساخته شده بود آن را به نظر می رسد-اما آن نوع بود.

pa-george

Pa جورج پدربزرگ پدری من.

شلبی قهوه ای/CNET

اصل و نسب پایگاه داده تبدیل شده تا هر دو پدربزرگ من’ پیش نویس کارت از جنگ جهانی دوم, عکس از استرن-به دنبال بزرگ و مادربزرگ در bonnets و کف-طول دامن, عکس از بستگان از 1800s آراسته با جلیقه و جیب های زنجیره ای و حتی نام کشتی آورده است که من از پدر و اجداد اسکاتلندی به امریکا است.

اصل و نسب همچنین به من کمک کرد درک انعطاف پذیری و شجاعت من مادر بزرگ مادر بزرگ. پس از درگذشت شوهرش در سال 1938 او انجام شجاعانه با پدر و برادران خود را — سنین 18, 19 و 24 — در داکوتای جنوبی. در سال 1940 به سختی بیش از از دست دادن شوهرش او تماشای فرزندان خود را ثبت نام برای پیش نویس است.

به عنوان من حفر عمیق تر به آلبوم عکس خانواده و جعبه در خانه پدر و مادر من تبدیل به گوگل لنز موتور جستجو تصویر-تکنولوژی تشخیص. برنامه من کمک به محدود کردن, آلمانی, املاک و مستغلات است که هنوز هم باز به بازدید در ستدتللندرف و هسن که من خانواده ام ممکن است در زندگی.


گام بعدی در سفر سابقه خانوادگی بود یک تست DNA خدمات. من با ارسال نمونه به هر دو AncestryDNA و 23andMe برای دیدن اگر من میراث در واقع همسان به داستان من گفته شده است و اگر وجود دارد هر گونه بیشتر برای یادگیری است.

هر دو خدمات نیاز به یک نمونه بزاق و تجزیه و تحلیل DNA خود را به استنباط که در آن خانواده خود را از سرچشمه و همچنین روابط با دیگر کاربران و سلامت ،

من بیش از حد شگفت زده my DNA, ریشه, با توجه به کیت: آلمان, ایرلند, اسکاتلند, انگلستان است. هر منطقه شکسته است به آنهایی کوچکتر با توصیفی blurbs در مورد آنچه در زندگی بود که در زمان اجداد من ممکن است زندگی کرده ام وجود دارد. حتی اگر توصیف نیست خاص به خانواده آنها کمک unfreeze های سیاه و سفید عکس و به من داد برخی از زمینه را برای مدت زمان.

هر دو کیت همچنین پرچم دیگر بستگان نزدیک و به من این گزینه را به آنها تماس بگیرید. من می توانم پیام مادری من, عمه و مادر من پسر عموی از طریق برنامه. در حالی که من فقط یک تماس تلفن دور, من ممکن است تصمیم به ارتباط با من پسر عموی دوم و ببینید چه بیشتر من می تواند یادگیری در مورد پدر بزرگ من از او.

img-20190609-101550

نانا احتمالا در اطراف اواسط دهه 1930.

شلبی قهوه ای/CNET

من خاطرات دوران کودکی از مادر بزرگ مادری من در حال آمیخته با بیت آلمانی.

“من Liebling,” نانا می گویند با یک لبخند او به عنوان هموار ، “Mein Schatz.”

او قاب کمی رفتار بی عیب و نقص و سریع, چای, بار, اما, نمی, جلوگیری از او را از گفتند “Prost!” (به سلامتی) هر زمان که خواهر من یا من burped بیش از حد با صدای بلند و نادر نفرین کلمه (در هر دو زبان).

oma-and-nana

من اوما (سمت چپ) و نانا (سمت راست).

شلبی قهوه ای/CNET

به عنوان من sifted از طریق عکس ها بعد در زندگی من پیدا کردم که همه از یادداشت های نوشته شده در پشت در آلمان را به عنوان به خوبی. گام بعدی در سفر سابقه خانوادگی روشن بود: من نیاز به یادگیری برخی از آلمانی است.

من دانلود Duolingo یک برنامه من می خواهم فقط و فقط برای اسپانیایی و مدرسه در گذشته است. به عنوان من را از طریق اصول اولیه — اسم ضمایر, سلام, معرفی — من فکر آنچه در آن می خواهم به قادر به صحبت می کنند به نانا در زبان مادری. حتی اگر من می توانم که این احساس چیزی است که ارتباط درون من. صحبت کردن به زبان او صحبت می کرد یکی از راه های بیشتر من می توانم نگه داشتن حافظه او زنده است.


در لحظات آرام از مستند من خودم تعجب کنید که چگونه من پدربزرگ و مادربزرگ را در واکنش به تکنولوژی شد که هنوز هم امروز زنده است. پدر بزرگ یک ذهن تیز برای پازل جدول کلمات متقاطع. زمانی که من می خواهم او را نشان می دهد آنچه که من اول اعتباری نوکیا دوربین گوشی می تواند انجام دهد در اوایل aughts او می خواهم نظیر بیش از عینک خود را, خندیدن که اگر به می گویند: “آنچه شما به آنها فکر می کنم بعدی ؟” و بازگشت به پازل خود را. تصور کنید اگر او تا به حال شده است قادر به دیدن آی فون 11 یا Galaxy Z تلنگر.

20170316-132434

مادر بزرگ, Dottie در رادیو در میشیگان.

شلبی قهوه ای/CNET

نانا آیا 99 درصد از خرید توسط تلفن ثابت با صفحات فروشگاه دقت سگ گوش و یک مورد یا دو دور با مداد. او ممکن است دوست ام Amazon Prime. او احتمالا می خواهم نفرین در آلمان و ناپدید می شوند به آشپزخانه اگر من به او گفتم در مورد Facebook. و من هیچ شکی ندارم که Pa جورج و مادر بزرگ من Dottie اجتماعی پروانه ها از خانواده ام را کشت فعال, سالم و بی خطر حضور در Facebook.

جنبه های وجود دارد از من سابقه خانوادگی است که هیچ برنامه و یا خدمات می کردم به من گفتند. آن را نمی خواهد تبدیل شده است این پوستر نشان می دهد از مادر بزرگ, Dottie headlining در Hello Dolly. سیاه و سفید عکس از یک جوان فلسطینی جورج در مطالعه ابرو furrowed در غلظت او به عنوان pored بیش از کاغذ بازی.

اما هنوز هم برای من آسان است به از دست رفته در دیجیتال بررسی است. من متن پدر و مادر من در ساعت های عجیب و غریب, درخواست برای تایید در مورد یک مکان یا رویداد با زمینه کمی. آن را تبدیل به یک راه برای ما برای ارتباط و کسب اطلاعات بیشتر با هم که شده در یک معنای جدید در حال حاضر که ما نمی توانیم دیدار یکدیگر با توجه به COVID-19 بیماری همه گیر.

برای من سخت ترین بخشی از coronavirus مستندات بوده است نه دیدن پدر و مادرم و خواهر-و اعتراف به خودم که من نمی مراجعه آنها به اندازه کافی وقتی که جهان باز شد ، اما ما هنوز هم می تواند کشف ریشه های ما با هم و به راحتی در دانش است که اجداد ما بوده است را از طریق بار دشوار است.

بنابراین در حال حاضر زمانی که خانواده من چهره خودرا برای امتحان اماده به صفحه نمایش گوشی برای چت تصویری — همه لبخند و خنده و “چطور پیش می ره ؟” حتی اگر همه ما می دانیم که پاسخ — من نمی خواهید برای یک بار قبل از اینکه حتی اگر آن را به معنی من می توانم از پدربزرگ و مادربزرگ من بیشتر سوالات. من هم نمی خواهم به برنامه ریزی برای زمان آینده. در حال حاضر به اندازه کافی است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>