ستاره شناسان کشف یک, عجیب و غریب, برهنه, سیاره ‘نپتون کویر’ – CNET


236231

TOI-849b است که بسیار نزدیک به ستاره خود یک “سال” 18 ساعت طول می کشد. برکت دهد.

دانشگاه وارویک/علامت Garlick

اگر یکی از چیزهایی که همه ما می تواند توافق در مورد 2020 این است: آن کامل خواهد بود اگر آن را تنها 18 ساعت به طول انجامید. در TOI-849b یک exoplanet حدود 730 سال نوری از زمین است که رویای “سال” یک واقعیت است. این سیاره بسیار نزدیک به ستاره خود است که در آن طول می کشد فقط 18 ساعت را کامل مدار.

اما همانطور که شما ممکن است تصور کنید نزدیک بودن به خورشید TOI-849b است به خصوص ، مانند از 2700 درجه فارنهایت گرم است.

و آن را فوق العاده عجیب و غریب: این تیم از ستاره شناسان که کشف آن فکر می کند این نوع است. اندازه آن نشان می دهد باید آن را گاز غول پیکر سیاره — فکر می کنم مشتری — اما از آن نمی باشد. در عوض چه چیزی باقی مانده در مدار ستاره راکی هسته این سیاره است.

این مطالعه در مجله Nature منتشر شده در چهارشنبه, جزئیات کشف TOI-849b که در مدار خورشید-مانند ستاره TOI-849. آن کشف شد محققان با استفاده از ناسا تس تلسکوپفضایی مبتنی بر رصدخانه که به نظر می رسد برای دوره ای نور یک ستاره — بالقوه نشانه آن را همراه با یک سیاره است. رصدخانه جنوبی اروپا را لا سیلا رصدخانه کمک توصیف جهان غیر معمول.

TOI-849b است که حدود 40 بار به عنوان گسترده ای به عنوان زمین و 3.5 بار به عنوان گسترده ای. آن وجود دارد در “hot-نپتون کویر” منطقه در اطراف ستاره خود — یک محل که در آن ستاره شناسان به طور معمول نمی توانید این نوع از سیاره زیرا آنها خرد شده توسط همسایه عظیم کوره.

اما پس از آن وجود دارد TOI-849b فقط حلق آویز کردن در گرمای سوزان. با توجه به مدل سازی استفاده شده توسط تیم چگالی این سیاره نشان می دهد که باید شده اند قادر به accrete تعداد زیادی از هیدروژن و هلیوم, گاز, اما به نظر می رسد برای جمع آوری کرده اند تنها کسری از آنچه انتظار می رود.

“چنین مقدار کمی از هیدروژن و هلیوم است که واقعا شگفت آور برای یک سیاره” Christoph Mordasini یک فیزیکدان در دانشگاه برن و همکاری نویسنده در این مطالعه گفت: در آزادی مطبوعات. “ما انتظار داریم که یک سیاره عظیم به accreted مقادیر زیادی از هیدروژن و هلیوم که در آن شکل گرفته است.”

محققان بر این باورند آنها به شناسایی یک “سیاره در معرض هسته ای” و اگر نظریه خود را نگه می دارد و این اولین باری خواهد بود که چنین کشف شده است. اما چگونه این اتفاق می افتد ؟

Mordasini یادداشت TOI-849b می تواند گاز خود را از دست داده اند در طول شکل گیری آن با ستاره در نزدیکی سلب و آن را به هسته آن بزرگ کشش گرانشی. برخورد با یک سیاره دیگر نیز ممکن است کمک.

آن را نیز ممکن است داشته باشد را فراموش کرده به لباس خود را. اگر این سیاره شروع به تشکیل یک منطقه از فضا که در آن وجود دارد و گرد و غبار و گاز و یا باقی مانده تا صدای بوقلمون در اوردن ممکن است هرگز قادر به accrete مواد معمولا انتظار می رود از یک سیاره از این اندازه.

“ما کشف نشان میدهد که سیارات شبیه به این وجود دارد و ما می توانید آنها را” به گفته دیوید آرمسترانگ یک اخترفیزیکدان در دانشگاه وارویک. “ما این فرصت را به نگاه در هسته یک سیاره در یک راه است که ما نمی تواند انجام دهد در منظومه شمسی خود ما را.”

در حال حاضر در حال پخش: سازمان دیده بان این: این ماهواره می تواند در یافتن حیات بیگانه


2:02

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>