5G در راه است به روبات ها و هواپیماهای بدون سرنشین با Qualcomm جدید RB5 سیستم – CNET


gettyimages-1187738103

5G را به روبات ها بیشتر پاسخگو.

گتی ایماژ

5G فقط برای گوشی های. در حال حاضر با Qualcomm جدید RB5 سیستم آن را نیز برای روبات ها و هواپیماهای بدون سرنشین.

سن دیگو موبایل chipmaker روز چهارشنبه معرفی اولین 5G سیستم با سخت افزار و نرم افزار و ابزارهای پیشرفته ربات. کوالکام رباتیک RB5 با استفاده از پلت فرم جدید شرکت QRB5165 پردازنده برای روبات و آن را به یک همراه و همدم ماژول برای LTE 4G و 5G اتصال از طریق Qualcomm X55 مودمنیز استفاده در گوشی های هوشمند امروز است.

این RB5 بسته در هوش مصنوعی برای تولید کنندگان برای ایجاد فوق العاده هوشمند و سریع و پاسخگو ماشین آلات و آن را طراحی شده به مصرف مقدار کم از قدرت (نسبتا صحبت کردن).

از انتظار کوالکام جدید RB5-طراحی ماشین آلات برای مصرف کننده شرکت های دفاعی و صنعتی و خدمات حرفه ای بخش. حداقل 20 شرکت بدست یک نگاه اولیه در فن آوری و به احتمال زیاد از آن استفاده خواهد شد. که شامل LG; هواپیماهای بدون سرنشین ساز Skydio; امنیت ربات ساز NXT رباتیک; Meitun که در حال کار بر روی تحویل روبات ها و هواپیماهای بدون سرنشین در چین; و Siasun است که ساختمان Pongbot پینگ پنگ با روبات.

و بیش از 30 نرم افزار و سخت افزار شرکت در حال کار بر روی مجاور فن آوری را قادر مختلف رباتیک برنامه های کاربردی. آنها عبارتند از هواپیماهای بدون سرنشین mapper AirMap اوبونتو ناشر متعارف, ربات, مدیریت ناوگان InOrbit پاناسونیک و اینتل RealSense کسب و کار است که باعث می شود عمق و ردیابی دوربین.

برای “هر نوع ربات را 200 دلار [شخصی] ربات به $2 میلیون ربات صنعتی بحرانی چیزهایی که ربات نیاز به انجام سنجش تفکر بازیگری و برقراری ارتباط” Dev سینگ رئیس Qualcomm رباتیک هواپیماهای بدون سرنشین و ماشین های هوشمند کسب و کار گفت: در مصاحبه با CNET جلوتر از شرکت خود را اعلام. “پردازنده Qualcomm بسته همه با هم.”

در حال حاضر در حال پخش: سازمان دیده بان این: 5G به معنی بیش از سریع دانلود به گوشی خود را


4:09

در حالی که اکثر مردم فکر می کنم از 5G به عنوان یک تکنولوژی برای گوشی های دارای پتانسیل برای تبدیل صنایع دیگر و حتی بیشتر. بی سیم با تکنولوژی مفاهیم بزرگ است برای روبات و ماشین و سلامت دستگاه های خرده فروشی و تقریبا هر صنعت شما می توانید از فکر می کنم. 5G می توانند لینک خیابان چراغ ها و سایر دستگاه ها که نبوده است به اینترنت متصل می شوند قبل از اینکه با همه جا سنسور به طور مداوم صحبت کردن به یکدیگر است. پاسخ اضطراری قادر خواهد بود به انجام بیشتر در صحنه از یک تصادف در حالی که کشاورزان قادر خواهد بود برای نظارت بر محصولات کشاورزی و دام است. حتی گاو می تواند متصل.

رباتیک و هواپیماهای بدون سرنشین را یک فرصت بزرگ برای کوالکام و 5G. وجود خواهد داشت 60 میلیون جمله ماشین آلات مستقر در این سال با توجه به یک ABI گزارش تحقیقات از سال گذشته که تعداد باید دو سال 2025.

قابل اعتماد و پاسخگو

وقتی که می آید به رباتیک و هواپیماهای بدون سرنشین مزایای کلیدی از 5G هستند بی سیم فن آوری پاسخگویی و قابلیت اطمینان. 5G پوشیدگی مقدار زمان لازم برای دریافت یک پاسخ به اطلاعات ارسال شده و اندازه گیری در کمتر از یک میلی ثانیه در مقایسه با چند میلی ثانیه-و یا بیشتر بسته به نوع استفاده و شبکه — برای 4G و Wi-Fi. و 5G شبکه ها طراحی شده است که فوق العاده پایدار است.

برای پیشرفته روبات در کارخانه ها و مکان های دیگر دقت مورد نیاز بسیار بالا وجود دارد و نمی توان هر نوع سکسکه در سیگنال. Wi-Fi آن را قطع نمی, و نه 4G.

“شما باید از برنامه های کاربردی که نیاز به زمان واقعی پاسخ به همه چیز … [مثل] از راه دور عمل جراحی با استفاده از روبات” سینگ گفت. “که تنها ممکن است بیش از 5G.”

این RB5 نیست Qualcomm تنها تراشه برای روبات. سال گذشته آن را معرفی اولین پردازنده سیستم به طور خاص برای آینده ما اربابانهای کوالکام رباتیک RB3 پلت فرم. این RB3 قابل اجرا بر روی 4G LTE.

حتی قبل از RB3 آمار بازار شرکت ها در حال حاضر استفاده می شود Qualcomm فن آوری در دستگاه های خود را. Sony Aibo سگ روباتیک و جاروبرقی از iRobot و پاناسونیک بسته بندی شده در فن آوری است. اما با دوخت یک پردازنده اختصاصی برای روبات ها و هواپیماهای بدون سرنشین کوالکام بهتر بود قادر به پرداختن به نیازهای خاص خود را. هنگامی که آن را معرفی RB3, Qualcomm آن گفت: امید آن سیستم را قادر خواهد ساخت ربات های جدید در بخش کشاورزی, مصرف کننده, تحویل, بازرسی, خدمات هوشمند انبارداری و تدارکات و سایر مناطق.

بیش از 100 رباتیک شرکت کار کرده اند با کوالکام سینگ گفت. حتی یک هلیکوپتر عازم مریخ با استفاده از Qualcomm با تکنولوژی قدیمی تر.

جدید RB5 فعال خواهد شد و حتی بیشتر از ماشین آلات پیشرفته مانند هدایت خودکار وسایل نقلیه autonomous mobile robots تحویل روبات ها و هواپیماهای بدون سرنشین مشترک روبات ها و ماشین آلات طراحی شده برای موجودی و صنعتی استفاده می کند.

“5G در حال رفتن به زمینه پارچه برای ارتباطات برای کارخانه ها از آینده” سینگ گفت.

این RB5 قادر است 15 ترا عملیات در هر ثانیه (تاپ) از هوش مصنوعی عملکرد برای اجرای پیچیده هوش مصنوعی و یادگیری عمیق وظایف. سیستم QRB5165 پردازنده شامل یادگیری ماشین و یک کامپیوتر اختصاص داده شده چشم انداز موتور برای تجزیه و تحلیل ترافیک ویدئو. این تراشه طیف 480 پردازنده سیگنال تصویر را پشتیبانی می کند هفت دوربین در همان زمان و پردازش تصاویر در 2 Gigapixels در هر ثانیه است.

از انتظار کوالکام در RB5 در محصولات در حدود شش تا هشت ماه سینگ گفت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>