همه چیز در مورد چگونه ما دسترسی و گوش دادن به موسیقی تغییر کرده است در 25 سال گذشته – CNET

این داستان بخشی از CNET در 25جشن ربع قرن از صنعت فن آوری و نقش ما به شما گفتن داستان خود را.

من شروع به فقط در مورد هر روز صبح با فریاد “هی, گوگل, جریان SiriusXMU” در گوگل لانه مینی چسباندم به دیوار آشپزخانه. من فقط می تواند به راحتی بخواهید آن را به بازی هر تعداد از هنرمندان آلبوم ها آهنگ و یا لیست پخش جریان به ایستگاه های رادیویی اینترنتی از هر نقطه در جهان و یا اجازه دهید الگوریتم تولید فوری “ایستگاه” است که متناسب با خلق و خوی من. به عنوان یک عاشق موسیقی و جمع آوری من در نهایت بی پایان jukebox از رویاهای من امکان کشت جریان, خدمات, ارزان هوشمند بلندگو و با سرعت بالا به اینترنت بی سیم.

زمانی که CNET آغاز شده 25 سال پیش هیچ یک از کسانی که همه چیز وجود داشته است. به دنبال آن احساس می کند مانند آنها همه به نظر می رسد یک شبه. اما آن را در زمان یک میزبان از پیشرفت های فن آوری پس از طرح دعوی در دادگاه طرح دعوی در دادگاه پس از طرح دعوی در دادگاه و تمایلی به همکاری از برچسب های موسیقی و نوازندگان ما را به یک نقطه که در آن بزرگترین مجموعه موسیقی هیچ دورتر از یک برنامه را بر روی تلفن خود را و هر لیست پخش سفارشی ساخته شده برای سلیقه شما. در اینجا یک نگاه مختصر در چگونه از آن همه اتفاق افتاده است.

از سی دی به جریان

در سال 1995 سی دی اصلی, رسانه موسیقی با فرمت فراتر وینیل فروش در پایان دهه 80 و نوار کاست در سال 1993. در این زمان اگر شما می خواستم برای ایجاد یک سفارشی مخلوط و یا یک کپی برای شما و دوستان شما هنوز هم انجام آن را به نوار. فقط دو سال بعد که شروع به تغییر.

original-napster-screenshot.png

یک Napster تصویر از سال 2001.

Wikimedia Commons

به اندازه کافی عجیب, سی دی دیجیتال با فرمت عجله خود را سقوط. اواخر 1990s, قیمت کامپیوتر, CD-ROM drives کاهش یافته و نرم افزار برای استخراج از سی دی های صوتی و تبدیل آن به WAV و MP3 فایل های با نام مستعار — پاره — بود به آسانی در دسترس است. CD-R دیسک است که به شما اجازه خود را ایجاد دیسک های صوتی گران شد اما قابل دسترسی است. در پایان دهه, شما به راحتی می تواند مجموعه ای رایگان موسیقی یک بار به دام افتاده در سی دی و شاید از همه مهمتر به اشتراک گذاری آن با دیگران در سراسر جهان از طریق نه کاملا قانونی نظیر به نظیر شبکه های به اشتراک گذاری مانند Napster.

برت پیرس/CNET

Napster در نهایت شکایت از وجود توسط صنعت ضبط در سال 2001 تشکیل پرونده برای ورشکستگی سال بعد. اما MP3 و خدمات تغییر دنیای موسیقی برای همیشه لطفا برای. حقوقی MP3 دانلود سایت های مانند eMusic شروع به ظاهر به عنوان به خوبی و راپسودی راه اندازی شد که برای اولین بار بر روی تقاضا خدمات جریان موسیقی فقط پس از به نوبه خود از قرن. در یک پیچ و تاب و عجیب و غریب حتی Napster زندگی می کند در راه است. خود را با نام تجاری داد و ستد دست چند بار پس از آن تعطیل شد و اخیرا احیا نام راپسودی فعلی موسیقی-خدمات جریان.

قبل از جریان خدمات واقعا در زمان نگه دارید و هر چند مردم همچنان به خرید سی دی و محبوبیت دومی گرفتن یک افزایش بزرگ اپل در فروشگاه iTunes است که در سال 2003 راه اندازی شد. به جای به خطر می اندازند صنعت دعاوی اپل موفق شد با نوشتن معاملات با پنج عمده ثبت شرکت ها به فروش DRM-protected AAC فایل های صوتی برای 99 سنت در یک مسیر و $9.99 کل آلبوم.


DRM شیطان

DRM می ایستد برای مدیریت حقوق دیجیتال و هر کسی که موسیقی های دانلود شده قبل از سال 2009 می داند که چه درد می توان آن را. در آن ابتدایی ترین سطح DRM قرار می دهد محدودیت های در مورد چگونه شما می توانید با استفاده از یک فایل دیجیتال است که شما خود را. در اوج اپل iTunes Store این شرکت به فروش می رسد AAC فایل های صوتی محافظت شده با آن FairPlay DRM که محدود به پخش آن موسیقی آی پاد بازیکنان و آیتونز. همراه با محدود کردن آنچه شما استفاده می شود به آنها را در این فایل نمی تواند به راحتی به اشتراک گذاشته شده در شبکه های P2P. در سال 2007 اپل شروع به فروش حق بیمه AAC فایل های موسیقی بدون DRM و در سال 2009 از آن رفته بود DRM رایگان. تنها rub وجود دارد اپل یش در یک شارژ 30 سنت در هر song اگر شما می خواستم به FairPlay DRM برداشته شده از آهنگ شما در حال حاضر خریداری شده است.

البته اپل تنها نبود, اینجا, با Sony BMG rootkit شکست به احتمال زیاد بدنام ترین DRM نفس بیش از حد از دوران است. اگر شما بازی خاص سی دی از موسیقی برچسب بر روی کامپیوتر خود را مخفیانه نصب کپی-نرم افزار حفاظت از توقف شما را از کپی کردن موسیقی است. این نرم افزار نیز دشوار است برای حذف و حتی uninstaller ایجاد مشکلات امنیتی برای کاربران است.


در سال 2008 اپل خواهد بود که بزرگترین موسیقی فروشنده در ایالات متحده, اما در جریان بود و هنوز هم باز. جریان خدمات و ایستگاه در ادامه به چند برابر در طول این زمان با شروع امثال پاندورا (در حال حاضر متعلق به رادیو ماهواره ای و خدمات جریان SiriusXM) و آخرین.fm است که متعلق به شرکت CNET شرکت مادر ViacomCBS و دیگر جریانهای موسیقی. سال 2008 نیز بود و در سال Spotify راه اندازی در اروپا و سرعت رشد به لطف رایگان-موسیقی مدل برای هر کسی که مایل به قرار داده تا با برخی از تبلیغات بین آهنگ. این سرویس در دسترس نمی باشد در آمریکا تا سال 2011 اما در هیچ زمان آن را تبدیل به رهبر, در حالی که رقبای مانند MOG و Rdio بودند خوردن آهو توسط دیگر خدمات است. Spotify در حال حاضر بیش از 130 میلیون مشترک.

و فقط برای قرار دادن یک کمان روی CD سقوط در 25 سال گذشته وینیل یک فرمت است که هرگز مرده آن اختصاص داده شده مخاطبان در سال 2019 آغاز شده outselling سی دی برای اولین بار از سال 1986.

first-generation-ipod

نسل اول آی پاد اولین بار نیست digital music player, اما آن را مهم ترین.


اپل

گوش کردن

تکامل از فرمت های موسیقی نیز تغییر, چگونه, که در آن و زمانی که ما گوش به موسیقی است. در سال 1995 شما ممکن است تا به حال قابل حمل پخش سی دی و یک کیف پول چربی از دیسک است که شما انجام با شما. یا شاید شما ذخیره شده است که برای اتومبیل خود را همراه با یک آداپتور کاست که به شما اجازه ارسال های صوتی را از سی دی پلیر برای ماشین خود را کاست. برای گوش دادن در صفحه اصلی شما می خواهم که فردی hi-fi یا اجزای یک سیستم قفسه با multidisc تعویض.

به عنوان مجموعه موسیقی های منتقل شده از رسانه های فیزیکی به Mp3, شما به احتمال زیاد زمان بیشتری را صرف گوش دادن به موسیقی از طریق کامپیوتر خود را به بلندگو و یا هدفون متصل در خانه. قابل حمل پخش سی دی در حال حاضر در یک کشو با جایگزین یکی از اولین پخش کننده های MP3. اگر چه شما ممکن است بی تفاوت نسبت به پخش کننده های قابل حمل تا اول آی پاد در سال 2001 وارد.

در عرض چند نسل از دستگاه های آی پاد تبدیل خواهد شد و تمام سیستم موسیقی بسیاری از افراد نیاز در خانه و در ماشین و یا بر روی بروید. حداقل تا زمانی که اولین آیفون در سال 2007 معرفی شد که در نهایت cannibalized آن تک منظوره سلف. فقط به عنوان آی پاد اولین بار نیست پخش موسیقی دیجیتال, آی فون اولین بار نیست گوشی های هوشمند بود اما نهایی همیشه متصل MP3 بازیکن ما می دانستیم که تنها اپل می تواند.

پخش کننده های MP3 و آی پاد نیست به طور کامل ناپدید نشده است. هر یک بار در در حالی که یکی از جدید را نشان می دهد. اما برای بسیاری از ما تلفن های ما استفاده می شود فقط به عنوان بسیار برای موسیقی به عنوان آنها را برای ارسال متون گرفتن جهت گرفتن عکس و پیمایش از طریق رسانه های اجتماعی. یک گوشی بی سیم با قابلیت نه تنها به ما اجازه به طور مستقیم دانلود آهنگ های بیش از هوا به جای استفاده از یک اتصال سیمی به کامپیوتر بلکه این امکان را به تجارت در ثابت سخنرانان و آی پاد ایستگاه docking برای بلوتوث قابل حمل بلندگو در همه اشکال و اندازه.

و در حال حاضر در اینجا ما قادر به درخواست AI دستیاران دیجیتال به بازی هر موسیقی ما می خواهیم از طریق یک وب سایت متصل سخنران و یا تلویزیون و یا جهنم, حتی یک لامپ. شما می توانید آن را بازی در یک اتاق خاص و یا ارسال آن را در طول تمام خانه خود را. به علاوه با کمی به هیچ تلاش است که موسیقی می تواند به دنبال شما از خانه خود را به ماشین خود را به ورزشگاه به دفتر و یا هر جای دیگری که شما بروید.

خلاق و بوم

چگونه ما دسترسی و گوش دادن به موسیقی به طور چشمگیری تغییر در 25 سال گذشته و به ایجاد و تولید موسیقی. صفحه اصلی ضبط شده هستند اما مقدار مطلق از ابزارهای تکنولوژیکی در دسترس ساخته شده برای نوازندگان بیش از چند دهه گذشته سرسام آور است.

ما را به لپ تاپ ها هستند که به عنوان قدرتمند به عنوان رومیزی اما وزن کمتر از 5 پوند و اجرا می تواند ایستگاه های کاری صوتی دیجیتال مانند Ableton زنده و Image Line FL Studio که آغاز شده به عنوان Fruityloops در سال 1997.

یک خواننده می تواند به قطع یک مسیر صوتی به آی فون خود را آن را پاک کردن و یا اضافه کردن اثرات در یک قرص و یا لپ تاپ و سپس به اشتراک گذاری آن با bandmates زندگی در هر نقطه در جهان به طوری که آنها می توانید ضبط قطعات خود را در همان راه — یک آهنگ کل بدون ایجاد هر پله را به یک استودیوی واقعی. توزیع تغییر کرده است به طور کامل بیش از حد با هنرمندان قادر به رفتن مستقیم به مصرف کنندگان در سایت های مانند SoundClound و Bandcamp.

در حال حاضر در حال پخش: سازمان دیده بان این: این نسل از نوازندگان آماده شد برای همه گیر


21:37

از گوش دادن به دنبال

در وسط نوشتن این داستان من به یاد یکی دیگر نوشتم برای Computer Shopper magazine در سال 2005 (که در آن زمان متعلق به CNET) در مورد چگونه به نوبه خود یک کامپیوتر رومیزی به دیجیتال jukebox — کامل با 500 دلار 15-اینچ لمسی صفحه نمایش مانیتور است که به شما اجازه کاوش در مجموعه موسیقی خود را بدون صفحه کلید و ماوس یا کنترل از راه دور.

فقط پنج سال بعد اولین اپل منتشر شد. اپل در واقع ساخته شده من بزرگ گران قیمت آخر هفته, پروژه منسوخ اساسا قرار دادن همان صفحه نمایش لمسی دسترسی به موسیقی خود را به چیزی است که شما می توانید نگه دارید در حالی که نشسته بر روی نیمکت خود را — برای $500. که برای اولین بار اپل نبود بلافاصله ایده آل برای طرفداران موسیقی به خصوص با تنها 16GB از ذخیره سازی و هیچ بی سیم همگام سازی. هنوز, آن را نمی خواهد طولانی قبل از سریع بی سیم و ابر خدمات ذخیره سازی از جمله iCloud اپل با iTunes Match خواهد اجازه دهید شما باید تمام موسیقی خود را در هر نقطه و به معنای واقعی کلمه در نوک انگشتان خود را.

ما فیزیکی و دیجیتال مجموعه شده اند جایگزین توسط خدمات جریان وابسته به دستگاه های متصل شده به جای سنتی سیستم استریو. مثل من گفت: در بین خدمات و هوشمند بلندگو (و گوشی) من هرگز پایان jukebox هر جا که من هستم. تا جایی که ما از اینجا بروم ؟

برای استارت, بی سیم دست از دستگاه به دستگاه می تواند ایستادن به یک کمی بیشتر بدون درز, نه به ذکر است دستگاه agnostic. این افکار واهی و پوچ است که شما باید قادر به انتخاب منبع خود را انتخاب و آن را به پرش از هوشمند بلندگو برای ماشین خود را به گوشی خود را و دوباره بدون فریاد دستورات و قطعا بدون اتصال کابل. همچنین با نامحدود همراه برنامه داده و احتمالی گسترده در دسترس بودن فوق سریع شبکه های 5G آن بزرگ خواهد بود اگر بهتر است کیفیت صدا در دسترس بود بدون در نظر گرفتن خدمات.

یک چیز بیشتر: بعد از اینکه قادر به دیدن خیلی بیشتر از موسیقی زنده جریان در طول coronavirus همه گیر به نظر می رسد مرحله بعدی از موسیقی ممکن است به عنوان ساده به عنوان تکیه بیشتر به ویدئو. بدیهی است که وجود دارد مقدار زیادی از تصویری که ساخته شده برای موسیقی اما این همه پراکنده در میان انواع کانال های یوتیوب با وب سایت ها و خدمات. آینده ممکن است در ارائه جریان اجرای زنده از سالن های مختلف بزرگ و کوچک در سراسر جهان و یا حتی از هنرمندان خانه, بنابراین شما می توانید آن را بر روی تلویزیون خود را, قرص, و کامپیوتر و یا تلفن آن را به عنوان اتفاق می افتد و یا جریان آن را بعدا به صورت صوتی یا تصویری. مستقر در سیاتل راه اندازی پر جنب و جوش سعی کردم چیزی مشابه در سال 2014 به عنوان یک راه برای جلوگیری مردم از ضبط کنسرت با تلفن های خود را, اما شاید اکنون زمان مناسبی برای ایجاد چیزی شبیه به این اتفاق می افتد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>