مشهور فیلیپین روزنامه نگار ماریا Ressa اتهام افترا

مانیل فیلیپین — یک روزنامه نگار برنده جایزه مهم از رییس جمهور فیلیپین بود به اتهام افترا و محکوم به زندان دوشنبه در تصمیم گیری به نام یک ضربه عمده به آزادی مطبوعات در سنگر و استحکامات از دموکراسی است.

این مانیل دادگاه ماریا Ressa او آنلاین, اخبار سایت, Rappler, Inc. و خبرنگار سابق Reynaldo سانتوس جونیور گناه از libeling یک تاجر ثروتمند. این Rappler داستان در مه 29, 2012, ذکر نامشخص گزارش اطلاعات ارتباط او را به قتل قاچاق مواد مخدر, قاچاق انسان و قاچاق. سایت وکلا اختلاف هر گونه کینه توزی و گفت: محدودیت زمانی برای تشکیل پرونده افترا شکایت کرده بود به تصویب رسید.

“این تصمیم برای من بسیار ویرانگر دلیل آن را می گوید که Rappler اشتباه است” Ressa گفت: در یک کنفرانس خبری پس از حاکم. صدای او را ترک او به دادگاه تجدید نظر به روزنامه نگاران و فیلیپینی به ادامه مبارزه برای حقوق خود “و نگه دارید قدرت به حساب آورد.”

Ressa شد و محکوم به شش سال بود اما نه بلافاصله به زندان برده شد. او نوشته وثیقه برای این مورد در سال گذشته و وکیل او گفت که آنها درخواست تجدید نظر حکم.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

ادامه مطلب: مدیر عامل فیلیپین وب سایت خبری انتقادی از Duterte بازداشت افترا

“این حکم در برابر ماریا Ressa برجسته توانایی فیلیپین” سوء استفاده رهبر به دستکاری در قوانین پس از بحرانی شناخته رسانه صدای هر هزینه نهایی به این کشور گفت:” فیل رابرتسون از دیده بان حقوق بشر اضافه کرد حکم بود “پیشانی حمله به آزادی مطبوعات بسیار مهم است که به حفظ و حراست از فیلیپین دموکراسی است.”

رئیس جمهور رودریگو Duterte و دیگر مقامات فیلیپین باید گفت که این شکایات کیفری علیه Ressa و Rappler نبود آزادی مطبوعات موضوع اما بخشی از نرمال قضایی رویه ناشی از اتهام نقض قانون است.

تاجر Wilfredo Keng رد اتهامات در سال 2012 داستان به عنوان بی اساس و نادرست و گفت: Rappler حاضر به خراب کردن داستان آنلاین و نشر سمت خود را از داستان. او با ارائه گواهینامه دولت در دادگاه نشان می دهد که او هیچ سابقه کیفری و به دنبال 50 میلیون پزو (1 میلیون دلار) خسارت که او گفت که او خواهد donate اگر او برنده این مورد.

بالا مشخصات فیلیپین روزنامه نگار ماریا Ressa با قید وثیقه آزاد شد

بالا مشخصات فیلیپین روزنامه نگار ماریا Ressa با قید وثیقه آزاد شد

Rappler وکلا گفت: این داستان بر اساس یک گزارش اطلاعات و دوره یک ساله تحت فیلیپین کیفری قانون زمانی که یک افترا شکایت می تواند زمینه تا به حال به پایان رسید که Keng واصل طرح دعوی در دادگاه در سال 2017, پنج سال پس از داستان آنلاین منتشر شد.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

یک cybercrime که Rappler گفته نقض شد و نیز تصویب در سپتامبر 2012 و یا چهار ماه پس از داستان نوشته شده توسط Santos منتشر شد. Rappler وکلا گفت: فیلیپین کیفری قوانین نمی تواند عطف به ماسبق شود.

Rappler, اما اذعان کرد که این به روز رسانی داستان در فوریه 2014 برای تصحیح یک غلط املایی کلمه اما گفت: نه آن را به هر گونه تغییرات دیگر. وزارت دادگستری است که به ارمغان آورد و افترا اتهامات به دادگاه معتقد است که با به روز رسانی داستان, Rappler موثر چاپ داستان آنلاین در سال 2014 استدلال رد شده توسط سایت خبری وکلا.

ادامه مطلب: زمان جوایز ‘شخص سال” به روزنامه نگاران از جمله جمال Khashoggi

وزارت دادگستری اشاره کرد یکی دیگر از قانون می گویند که شکایت را می توان در زمینه 2012 جرائم تا 12 سال که برای مقابله با Rappler استدلال که Keng شکایت نامعتبر بود با توجه به اینکه در خارج یک سال مهلت برای افترا.

اگر مانیل آغاز دادگاه تجدیدنظر وزارت دادگستری موقعیت روزنامه نگاران و سازمان های رسانه ای را می توان شکایت کرد تا 12 سال پس از انتشار یک داستان است.

به عنوان Rappler مدیر ارشد اجرایی Ressa هفت سایر شکایات کیفری در رابطه با مسائل حقوقی hounding اخبار آژانس از جمله اتهام که آن را نقض قانون اساسی ممنوعیت سازمان های رسانه ای دریافت صندوق های سرمایه گذاری خارجی.

Ressa کار کرده است که برای سی ان ان و یکی از مجله تایم افراد از سال 2018 تا دولت را متهم به سوء استفاده از قدرت خود و با استفاده از قانون به پوزه مخالفت.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

فیلیپین روزنامه نگار در تقابل با Duterte بازداشت به اتهام افترا

فیلیپین روزنامه نگار در تقابل با Duterte بازداشت به اتهام افترا

بسیاری از رسانه های خبری در فیلیپین و فراتر از آن انتقاد کرده اند Duterte سیاست های, از جمله امضای خود را ضد مبارزه با مواد مخدر که ترک کرده است هزاران نفر از عمدتا فقیر مواد مخدر مظنون مرده است.

Duterte آشکارا مورد روزنامه نگاران و سایت های خبری که گزارش انتقادی در مورد او.

او آشکارا به شدت انتقاد کرد علیه صاحب Philippine Daily Inquirer پیشرو روزانه.

او قول داد در گذشته برای جلوگیری از تجدید کنگره حق رای دادن از پیشرو شبکه تلویزیون ABS-CBN. آن را تعطیل دولت در ارتباطات از راه دور تنظیم کننده در ماه گذشته پس از آن 25 سال حق رای تمام شده است. کنگره شده است از شنیدن این شبکه درخواست برای تجدید آن حق رای دادن.

© 2020 کانادا مطبوعات

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>