در مبارزه برای عدالت نژادی در اینجا چیزی است که سفید allyship به نظر می رسد مانند – CNET


gettyimages-1242401932

معترضان در منهتن در اوایل ماه ژوئن است.

گتی ایماژ

به عنوان معترضان در سراسر جهان تماس برای عدالت نژادی در پی جورج فلوید مرگ بعضی از آنها خودشان را در بر داشت در تلاش برای درک بهتر مفهوم “سفید allyship.”

آنچه که یک متحد? برخی از مردم ترجیح می دهند عباراتی مانند “همدست” و یا “شرکت conspirator” اما مفهوم اساسی مربوط به تبدیل شدن به آموزش در مورد مسائل نژادی و حمایت از ضد نژاد پرستی تلاش از طریق عمل است.

گسترده-سکته مغزی مشاوره در allyship اغلب شامل چیزهایی مانند: گوش دادن به بیش از شما صحبت می کنند; اصلا فرض کنیم شما می دانید همه چیز را نمی دفاعی هنگامی که شما همه چیز را نمی دانند; عذر خواهی هنگامی که شما چیزی اشتباه است; به یاد داشته باشید که یک متحد نیست در مورد شما و یا احساسات خود را; انتظار نداریم که یک ستاره طلا برای عدم نژادپرست است. و این فقط برای شروع است.

برای برخی از این ممکن است اولین بار آنها شروع به حفاری به آنچه در آن به معنی یک متحد.

اما بیشتر و بیشتر مردم به احتمال زیاد پرسیدن این سوال پس از جهان تا به حال چشمان خود در تظاهرات در آمریکا و جاهای دیگر خواستار عدالت پس از یک مرد سیاه پوست در ایالت مینه سوتا به نام جورج فلوید کشته شده توسط پلیس.

فلوید مرگ بخشی از تاریخچه ای از خشونت پلیس علیه سیاه آمریکایی از جمله Breonna تیلور که پلیس به ضرب گلوله در خانه اش در لوئیزویل کنتاکی در ماه مارس است. خشم بیش از این مرگ و میر نشان دهنده یک نقطه اوج در نژادی و بی عدالتی در آمریکا. تماشاگران اسیر حوادث منجر به Floyd مرگ در 25 مه با گوشی های هوشمند خود و به طور گسترده ای گسترش ویدئوها جذب بیشتر جریان اصلی توجه تر از همیشه. در ایالات متحده به تنهایی وجود داشته است تظاهرات در بیش از 400 شهر بزرگ و کوچک است.

یک نماینده دانشگاه در نظرسنجی هفته گذشته متوجه شد که 76 درصد از آمریکایی ها (71 درصد از مردم سفید) به نام نژاد پرستی و تبعیض “یک مشکل بزرگ” در کشور است. این است که 26 درصد پرش فقط در پنج سال.

بیشتر مردم اقدام به حل این مشکل است. در سفید متحد Toolkit کتاب و نویسنده و سخنران و بنیانگذار این گفت و گو شرکت David W. Campt که تسهیل کارگاه های آموزشی در موضوعات “شمول و عدالت فرهنگی شایستگی و درون گروهی گفت و گو” می نویسد که او با استفاده از اصطلاح “متحد” به عنوان مختصر برای “سفید هر کسی که فکر می کند نژادپرستی علیه [رنگ] یک مشکل خاص که گاهی اوقات طول می کشد اقدامات خاص برای مبارزه با آن است.”

آن را سخت برای پیدا کردن انواع منابع با هدف کمک به افراد در درک چگونه به بهتر متحدان.

در Campt را توضیح اصطلاح او همچنین اذعان دارد که این واژه به خودی خود کامل نیست — و نه همه حتی موافقت با استفاده از آن.

امیلی Joye McGaughy یک تسهیل کننده برای متحدان برای تغییر انجام کار خود ما: ضد نژادپرستی سمینار برای مردم سفید برای مثال ترجیح عباراتی مانند “رفیق” یا “co-conspirator” از آنجا که حمل آنها کمتر از یک مفهوم است که یک فرد در حال مبارزه با شخص دیگری مبارزه با آن شخص دیگر از طرف. در prepandemic بار متحدان برای تغییر برگزار می شود 40-plus-ساعت سمینار در شهرهای سراسر میشیگان و همچنین به عنوان خارج از دولت در مکان هایی مانند سیاتل شیکاگو و کلیولند.

“برای پایان دادن به سفید برتری است برای پایان دادن به آن را در خودمان” McGaughy گفت. “من فکر نمی کنم از آن به عنوان کسی دیگری مبارزه من خیلی فکر می کنم در مورد آن را به عنوان مبارزه است که قطع از زندگی و مردم بومی از رنگ است.”

در واقع هر کسی که شده است در رسانه های اجتماعی به احتمال زیاد اجرا به مقدار زیادی از گفتگو در مورد آنچه که دقیقا به منزله یک متحد و در مورد خطرات ناشی از استفاده از این اصطلاح به عنوان صرفا چیزی برای پین برگردان. (نیز وجود دارد بحث در مورد می گویند ارسال یک جعبه سیاه در رسانه های اجتماعی بدون در نظر گرفتن اقدامات بیشتر.)

از بین بردن جمعی که توصیف خود را به عنوان یک “شخص همه رنگ گروه که هدف این است که به نام مختل کردن و از بین بردن سفید برتری” توضیح می دهد که در آن منابع صفحه سفید و متحدان آن به عنوان یک متحد است که بیشتر از یک فرایند: “[آن] است و نه یک هویت است مداوم و مادام العمر فرایند است که شامل مقدار زیادی از کار.”

به عنوان Ibram X. Kendi نوشت: در سال 2019 کتاب چگونه می توان یک زاد نژادپرستی نه اینکه یک نژادپرست و ضد نژادپرستانه یک هویت ثابت: “آنچه که ما می گویند در مورد نژاد, آنچه ما در مورد مسابقه در هر لحظه تعیین می کند چه چیزی — که — ما هستند.”

کار از درون

وقتی که می آید به صحبت کردن در مورد allyship “کار” است مدت عمل.

چه کسی است که شروع به درک چقدر عمیق ریشه های نژادپرستی نظاممند اجرا و یا کسی که آگاه بوده است در حالی که وجود دارد برخی از نهایی متعالی سطح برای رسیدن به.

رابین DiAngelo, نویسنده, سفید, شکنندگی: چرا آن را بسیار سخت برای مردم به صحبت در مورد نژادپرستی ارائه می دهد دو صفحه زاد نژادپرستی چک لیست. این لیست شامل رفتارهای به اتخاذ:

  • “من به راحتی قبول — با هیچ توضیح و یا ‘اثبات’ لازم است — یک فرد از رنگ موقعیت یا ادراک.”
  • “من می دانم” این در مورد من نیست.’ من از شخصی نژادی مسائل به عنوان آنها مطرح شده در گفتگو.”
  • “من می توانم قبول رهبری از مردم از رنگ و همچنین از مردم است.”

و دیگران برای جلوگیری از:

  • “هنگامی که مردم از رنگ نقطه ای از نژاد پرستی آن را به عنوان اتفاق می افتد, من احساس می کنم شخصا حمله کردند.”
  • “من با استفاده از زمان ملاقات برای ایجاد من زاد نژادپرستی اعتبار (به عنوان مثال بازگویی داستان در مورد چگونه من ‘راهپیمایی در دهه شصت” و یا در مورد چگونه بسیاری از دوستان از رنگ من).”
  • “من صحبت می کنند برای مردم رنگ و تلاش برای توضیح مواضع خود.”

به خصوص در حال حاضر در میان تظاهرات و تجدید اکتشاف نژادی و بی عدالتی وجود دارد لیست مواد پوشش چه برای خواندن و گوش دادن به آموزش و پرورش بیشتر در نژاد پرستی و اثرات آن است.

آنچه زیربنای بسیاری از این منابع راهنماهای ایده که مردم نیاز به مسئولیت برای این درونگرا کار خود و تکیه بر مردم رنگ به آنها آموزش است. تا آنجا که مردم ممکن است فکر می کنم رفتن به یک فرد از رنگ است نشانه ای از حسن نیت باز بودن و یا اثبات آنها “یکی از آنهایی که خوب” آن را با قرار دادن بار بر روی فرد آنها در حال رفتن به برای راهنمایی کارشناسان می گویند.

مردم از رنگ “به طور فزاینده ای خسته با آموزش مردم سفید” Campt نوشت: در سفید متحد Toolkit Workbook. “آنها در حال حاضر در برخورد با بار اضافی برای مقابله با نژادپرستی است.”

برای شروع مردمی سفید مردم باید صحبت کردن در مورد آموزش و پرورش هستند و دیگر مردم سفید گفت: لسلی مک که تسهیل کارگاه های آموزشی در عدالت اجتماعی استراتژی از جمله آنهایی که در سفید allyship.

“ما بحث در مورد جنبه های مختلف سفید برتری فرهنگ, راه های که در آن آنها خود را در شرکت پشتیبانی و تحمل سفید برتری فرهنگ” مک گفت: “این یک” من و ما’ مکالمه آنها نیاز به داشتن با خود و مردم در زندگی خود را.”

در انجام کار خود ما کارگاه McGaughy گفت: شرکت کنندگان نقش بازی کردن حالات آنها به احتمال زیاد به روبرو می شوند-مانند کسی که گفت: “تمام زندگی مهم است.” قبل از تبدیل شدن به یک تسهیل McGaughy خودش در زمان سمینار نزدیک به 11 سال پیش فکر کردن در این زمان بود که او یک “خوب سفید لیبرال و مترقی” که از سمت شرق لس آنجلس و مراقبت در مورد عدالت است. اما واقعا او تا به حال هیچ سرنخی که چگونه “سفیدی است weaponized [او] تمام بودن.”

“این اولین بار است که من می خواهم تا به حال شده است در یک فضای سفید که در آن من احساس مردم در مورد برگزاری یکدیگر مسئول نژادپرستی بدون حضور مردم رنگ در اتاق.”

گرفتن فعال

این همه خود آموزش و پرورش و درون گرایی است که تنها یک شروع هر دو McGaughy و مک گفت.

McGaughy تاکید گرفتن نیست “عایق سفید کار می کنند.”

“وجود دارد هیچ جایگزینی روابط پاسخگویی و پشتیبانی مردم از رنگ و حمایت از رهبران جنبش” او گفت:.

در مک کارگاه شرکت کنندگان را عملی برنامه-و مطمئن شوید که این برنامه را همسو با اهداف محلی برگزارکنندگان و حمایت گسترده تر اهداف است.

“آنها نیاز به انجام این کار است که آنها می توانند [و] بر ساختارهای قدرت است که آنها دسترسی به, راه هایی که آن ساختار عملکرد و آنچه که آنها می توانید آنها را مختل کند” او گفت:, و اشاره کرد که گذشته شرکت کنندگان رفته اند به منظور بالا بردن $50,000 برای وثیقه بودجه و بدست خود هیئت مدیره مدرسه نیاز به ضد نژادپرستانه آموزش برای اعضای انجمن اولیا و مربیان ،

عمل مهم است.

مک گفت: یکی از بزرگترین مشکلات متحدان را (همراه با قرار دادن احساسات خود را در مرکز خود انگیزه) در حال تبدیل شدن به فلج برای ترس از چیزی اشتباه است.

کارشناسان توصیه به نه دفاعی. به جای گوش دادن اعتراف به اشتباه و عذرخواهی می کنیم و حرکت می کند.

“این است که یک مفهوم خارجی به ما” مک گفت. “سوال این است که چه چیزی شما را بکنید هنگامی که شما میکشید و چگونه آیا شما آماده خود را به پاسخ در راه است که علاوه بر مضر و در واقع مسئولیت برای اقدامات خود را.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>