‘از زانو به موضع’: چرا ضد سیاه, نژادپرستی در کانادا نمی توان نادیده گرفت

دبرا تامپسون است برخورد با نژادپرستی بیشتر از زندگی خود را.

در حال رشد به عنوان یک زن در Oshawa, Ont., در ’90s او گفت: برخی از سالن قطع نمی موهایش او احساس تماشای بیش از در فروشگاه و نمی تواند پیدا کردن آرایش برای مطابقت با رنگ پوست.

“من به ارمغان آورد تا با درک این نکته که مردم باید به کار دو بار به عنوان سخت به دریافت نیمی از آنجا می گوید:” تامپسون استادیار علوم سیاسی در دانشگاه اورگان است که دارای تخصص در مسابقه قومی و سیاست است.

تامپسون ساخته شده حرکت به ایالات متحده برای شروع یک کمک هزینه تحصیلی فوق دکتری در دانشگاه هاروارد در سال 2010 به عنوان یکی از بسیاری از کسانی که زندگی در هر دو کشور او می گوید: کانادایی ها دیگر نمی تواند چشم پوشی ضد سیاه نژادپرستی در خانه.

ادامه مطلب: جورج فلوید مرگ: مینیاپولیس, برای از بین بردن police — به چه معنا است ؟

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

“آن را واقعا به چالش کشیدن برای متقاعد کردن کانادایی است که مسابقه اهمیت ندارد.”

تظاهرات شده اند مداوم در کانادا و در سراسر جهان به عنوان هزاران نفر از مردم خواستار پایان دادن به ضد سیاه نژادپرستی و خشونت پلیس در پاسخ به این های اخیر مرگ و میر ناشی از جورج فلوید Ahmaud Arbery و Breonna تیلور.

تظاهرات در چندین شهرهای کانادا نیز به دنبال جلب توجه به مرگ Regis Korchinski-Paquet. 29 ساله و بومی زن کاهش یافت و از او بالا افزایش بالکن پس از تعامل با پلیس است. مورد در حال حاضر در حال بررسی توسط انتاریو ویژه تحقیقات واحد.

“من فکر نمی کنم ما باید همچنان پایین رفتن همان جاده از نظر راه های که در آن آنها (TPS) پاسخ” دکتر Notisha Massaquoi گفت: اخبار جهانی در یک مصاحبه.

جوامع شده اند صحبت کردن در مورد نژادپرستی نظاممند برای سال هر دو در خانه و در سراسر مرز اما به عنوان اعتراض رشد کارشناسان می گویند از آن زمان برای کانادایی ها به سرنخ در: کانادا سیستم ایمنی بدن است به نژادپرستی.

“این تنها به تازگی است که ما شده ایم حساب با میراث استعمار” گفت: Akwasi Owusu-Bempah, یک استاد جامعه شناسی در دانشگاه تورنتو Mississauga.

ادامه مطلب: جورج فلوید تظاهرات: پلیس پشت کردن به عنوان تظاهرات مسالمتآمیز فشار برای اصلاحات

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

“آن بوده است دلگرم کننده برای دیدن جنبش در سیاست معنا در اینجا در کانادا و ایالات متحده در زمینه این تماس پال خواستار قطع بودجه دولت پلیس; ما در حال حاضر شاهد حرکات در حال نقل مکان کرد.”

تلاش پال خواستار قطع بودجه دولت پلیس در حال به دست آوردن شتاب در شهرهایی مثل تورنتو, ونکوور, نیویورک, و, مینیاپولیس.

رهبران جامعه و کارشناسان می گویند کمک های مالی از بودجه پلیس باید هدایت شود می تواند به برنامه های خدمات اجتماعی مانند بهداشت روان, در حالی که مصرف بیشتر “انسانی و جامع” روش برخورد با جوامع در بحران است.

اما بیشتر از همه کارشناسان می گویند مردم می خواهید برای دیدن تصمیم گیرندگان پاسخگو باشند.

‘معنی تغییر نیاز به عمل’

Dexter Voisin, رئیس دانشگاه تورنتو را عامل-Inwentash دانشکده مددکاری اجتماعی صرف بیشتر از زندگی خود را در ایالات متحده قبل از رفتن به کانادا.

او نخستین غیر سفید فرد در دانشگاه شیکاگو 120 سال به ترویج از طریق صفوف به استاد و به رسمیت شناخته شده است به عنوان یکی از با نفوذ ترین سیاه پژوهشگران برتر در مدارس مددکاری اجتماعی در آمریکای شمالی امروز.

در حالی که Voisin می گوید نخست وزیر جاستین ترودو تصمیم به اعتراف نژادپرستی یک مشکل در کانادا همراه با زانو زدن در میان معترضان در اتاوا در هفته گذشته نشان می دهد یک تغییر در چشم انداز سیاسی معنی دار تغییر نیاز به عمل.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

“آن را به حرکت در حال حاضر از مصرف یک زانو به موضع. سیاست های ساخته شده در پیاده رو و پیاده رو” Voisin گفت.

“سیاست های ساخته شده در میان کلید تشکیل شده است. آن را به حرکت در حال حاضر از گرفتن توجه به سیاست است.”

“من فکر می کنم ما در میان تاریخ و ما چگونه واکنش نشان می دهند به این زمان است که قطعا به شکل تاریخ می گوید:” Voisin.

Black Lives Matter کانادا نیز در تماس با این نوع اقدامات برای سال.

این گروه معتقد است که پلیس نباید درگیر در موارد سلامت روانی شرایط اضطراری برای مثال به جای داشتن سایر خدمات به مشاور بهداشت روانی, بحران ها و خشونت مبتنی بر جنسیت.

“تعدادی از اقدامات مختلف (برای) defunding پلیس شده اند در محل قرار داده و در مکان های مختلف در سراسر جهان می گوید:” سندی Hudson, co-founder of Black Lives Matter تورنتو است.

“ما می توانند یاد بگیرند که از آن مکان و شروع به سمت راست دور به جای بیهوده dallying در این حال دوباره و انتظار بیشتر مردم به مرگ — (که) غیر قابل قبول است.”

هادسون است, تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه کالیفرنیا در لوس آنجلس می گوید: این نوع از سیاست تغییرات مورد نیاز در کانادا و آمریکا

“من با تجربه سازمانی تعبیه شده و نژادپرستی در هر دو طرف مرز” او گفت:. “صادقانه بگویم من نمی بینم چقدر تفاوت.”

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

‘مقابله با ضد سیاه نژادپرستی در صحنه جهانی’

آمریکای شمالی نیز شاهد ضد سیاه نژادپرستی تظاهرات در سال 2014 در واکنش به کشته شدن 18 ساله مایکل براون نوجوان سیاه بود که به ضرب گلوله توسط یک افسر پلیس در فرگوسن میسوری تامپسون گفت.

ادامه مطلب: 5 سال پس از مایکل براون تیراندازی فرگوسن هنوز مبارزات با تنش نژادی

در حالی که این تظاهرات جلب توجه به خشونت پلیس و منجر به تغییر برخی از مرگ جورج فلوید به ارمغان آورده است با موضوع ضد سیاه نژادپرستی به صحنه جهانی, او گفت:.

“این اعتراضات شده اند پایدار برای بسیار طولانی تر از ما دیده ایم در قبلی mobilizations” می افزاید: تامپسون. “این یک تغییر به یاد ماندنی در افراد درک درستی از این مسائل است.”

ساشا-ان سایمونز کانادا است, روزنامه نگار, زندگی و کار در ایالات متحده شده است و گزارش تظاهرات و داستان و پلیس فرانسه پس از پایان دولت اوباما.

او گفت: او زندگی کار گرفته شده تلفات در سلامت روان.

“صادقانه بگویم این یک مبارزه روزانه” سیمونز گفت.

“من تا به حال به مهم معافیت از کار به دلیل آن را بسیار نزدیک و عزیز و خیلی نزدیک به قلب من که من تا به حال سعی کنید به نه بیش از حد غرق در آنچه که واقعا اتفاق می افتد در این لحظه است.”

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

ادامه مطلب: روزنامه نگاران پوشش در امریکا تظاهرات چهره خشونت از پلیس به معترضان

زندگی و کار در هر دو طرف مرز سایمونز می گوید وجود ندارد بسیاری از تفاوت در هر دو کشور وقتی که می آید به نژاد پرستی.

“نژادپرستی نظاممند میکرو-پرخاشگری کسانی که همه وجود در کانادا موسسات و همچنین نهادهای ایالات متحده.”

© 2020 جهانی, اخبار یک بخش از کوروس Entertainment Inc.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر