سیسیل رودز: چگونه Black Lives Matter و Bristolian خرابکاری امید تازه ای که آکسفورد امپریالیستی نیکوکار می تواند سقوط

Wمرغ آن ساخته شده بود بیش از 100 سال پیش مجسمه سیسیل رودس که بافندگی در صورت Oriel کالج طراحی شده برای نگاه کردن به مردم به عنوان آنها وارد ساختمان او برای پرداخت می شود. با کلاه خود را در دست و پای خود را نشسته فقط بر روی لبه یک ستون تحمل نام او امپریالیستی و الماس نجیب زاده اهدا معادل £7.8 m برای امتیاز به خیره بر روی آکسفورد خیابان بالا به عنوان دروازه بان به یکی از معتبر ترین موسسات آموزش در جهان است.

اما در روز سه شنبه رودز’ سنگ چشم آموزش دیده بودند و نه در آن عجله به کلاس و یا به سمت مرکز شهر – اما در یک ائتلاف بیش از یک هزار نفر از دانشجویان و استادان و ساکنان محلی decrying خود استعمار و سفید supremacist views.

اعتراض یکی از رشته های ضد نژادپرستی تظاهرات به سراسر کشور و جهان در هفته های اخیر انجام بسیاری از نشانه های آن است که گرفته اند پس از مرگ سیاه آمریکا جورج فلوید در مینیاپولیس در دست یک افسر پلیس است. جمعیت نشسته و سقوط سکوت 8 دقیقه و 46 ثانیه – زمان آن را در زمان برای Floyd به مرگ در بازداشت پلیس با یک افسر را به زانو در گردن او. معترضین فریاد زد که سیاه زندگی اهمیت و خواستار عدالت برای کسانی که جان خود را در دست اجرای قانون است. در حالی که قاب توسط جنبش بین المللی, یک شعار خاص لنگر آن را در محلی – رودز باید سقوط.

“شده است وجود دارد reigniting از گفتگو ستایش از فجيع شخصیت های تاریخ جهان” اعتراض سازمان Ndjodi Ndeunyema گفت: مستقل. “این به ما اجازه به نیروی تازه دادن به این مکالمه که ما آغاز شده در سال 2015 اینجا در دانشگاه آکسفورد”.

از آن شده است بیش از پنج سال از دانش آموزان برای اولین بار شروع به تقاضا Oriel کالج حساب با گذشته از آن امپریالیستی بانی خیر. در حالی که بخشی از گسترده تر جنبش به decolonise دانشگاه از جمله بیشتر سیاه و اقلیت های قومی (بام) صدای در دوره ادبیات و آدرس تعصب رو توسط دانش آموزان – حذف مجسمه شد یک نقطه اشتعال در ملی گفتگو در مورد چگونه بریتانیا دنیای مدرن درک چند فرهنگی خود را حل و فصل با استعمار گذشته است.

(AP)

مبارزات انتخاباتی را آغاز کرده بود بیش از 9,700 متر دور در کیپ تاون که در آن شهر هم اسم دانشگاه و همچنین انجام یک مجسمه امپریالیستی – ساخته شده در کشور که در آن رودز به حال هموار کردن راه برای آپارتاید در طول زمان خود را به عنوان مستعمره کیپ نخست وزیر, در حالی که زندگی خود را سفید supremacist باور است که بشریت بهبود یافته بود با گسترش آنگلو-ساکسون “اولین مسابقه”. که مجسمه آمد پایین به عنوان یک نتیجه از عمل است. اما در آکسفورد مهیج برای کسانی که درخواست خود را برای بنیانگذار شرکت الماس De Beers به عزل شدند با مخالفان از هر دو دانشگاه و گسترده تر است.

در ملی گفتگو در مورد دانشگاه فضای امن در این مرحله نسبت به decolonising یکی از معتبر ترین صندلی های یادگیری اخراج شد به عنوان یک ماده از سیاست شد و در نهایت ملاقات با این تصمیم توسط مقامات کالج برای حفظ مجسمه و اضافه کردن “روشن بافت تاریخی به توضیح دهد که چرا از آن است که وجود دارد”. در حالی که دانشگاه آمار و ارقام گفت: آنها به دنبال حفظ پیچیده و چالش برانگیز تاریخ فعالان متهم به ایجاد جانبداری با اهداکنندگان ثروتمند که در آنها ادعا شده بود تهدید به حذف بودجه.

اما قبل از احیا سیاه زندگی مسائل جنبش در ما برانگیخته زندگی جدید را خواستار اقدام سیستمیک نژاد پرستی در سراسر جهان. در انگلستان حدود 200 تظاهرات صورت گرفت در سراسر آخر هفته با وجود coronavirus دستورالعمل های حاکم کردن تجمعات بیش از شش. در بریستول, مجسمه slaver ادوارد Colston تخریب شد و پرتاب به رودخانه آون. مدت کوتاهی پس از, تصاویر شروع به گردش نشانه ای برگزار خارج Oriel کالج – قرمز-باسواد بنر خواندن “رودز بعدی هستید”.

رودز بود هرگز به سقوط به عنوان Colston را – حداقل نه به این دلیل که مجسمه سه طبقه بالاتر از سطح زمین و پشت بام بود سرنشین دار توسط ماموران پلیس در روز سه شنبه اعتراض. اما با ملی گفتگو متمرکز شده و نه در سیاست بلکه در سیستمیک نژادپرستی فعالان احساس آنها را یک مزیت است. “افکار عمومی منتقل شده به نفع ما” گفت: آقای Ndeunyma بود که در میان کسانی که به دست گرفته اند و در بخش های اولیه در اعتراض به اقدام یک و نیم دهه قبل. “مردم ابراز بزرگ [سطح] اعتراض چرا که ما ابتکار عمل را به معرض رودز و نسل کشی تاریخ”

وی افزود: “البته بسیاری از زمان ما شنیده استدلال ما به دنبال obfuscate فرایندهای دموکراتیک – اما ما تاکید کرد و ادامه داد: به استرس استفاده از فرایندهای دموکراتیک و به بیان disgruntlement با ستایش از مردم مانند سیسیل رودز در اینجا در دانشگاه آکسفورد. آن است که بر اساس آن موسسات به این مسائل به طور جدی نه تنها در تأمل انتقادی بر آمار و ارقام مانند رودز اما همچنین در نظر گرفتن مراحل اساسی برای نشان دادن همبستگی معنی دار با سیاه و سفید زندگی می کند.”

در حالی که به طور بالقوه مسهل برای کسانی که در بریستول, تخریب Colston مجسمه بود ملاقات کرد تا گرمی در وستمینستر. روز بعد از این slaver را مثل آورده بود به زمین, دبیر خانه Priti پاتل گفت: مجلس عوام آن را “نه برای اوباش به پاره کردن مجسمه و باعث آسیب جنایی در خیابان ما” در حالی که اضافه کردن مردم باید از طریق “کانال های مناسب” برای خلاص شدن از جمله بناهای تاریخی. بوریس جانسون در عین حال گفت: در قبل از ثبت بیانیه ای او را نمی خواهد “حمایت و یا افراط کسانی که شکستن قانون… یا بی حرمت عمومی بناهای تاریخی”. حتی رهبر مخالفان آقا Keir Starmer گفت: این اقدام “کاملا اشتباه” و مجسمه باید “پایین آورده به درستی و با رضایت” و قرار داده شده در موزه است.

مجسمه Colston بود irked محلی برای سال – با برخی از ساکنان گفت: سیاستمداران محلی و نه شنیده بود تماس خود را برای آن برداشته شود. در آکسفورد با این حال نمایندگان بسیج در سراسر تماس های جدید برای رودز به حذف از دیوارهای Oriel.

(کریس Ratcliffe/گتی ایماژ)

رهبر آکسفورد شورای شهر سوزان قهوه ای که به نام در این دانشگاه برای درخواست اجازه برنامه ریزی برای حذف مجسمه گفت: “سوال از مجسمه ها و بافت تاریخی است که یک ماده ساده نیست اما گاهی اوقات اعمال نمادهای مهم هستند.

“من می دانم که من در دیدگاه ها به اشتراک گذاشته شده توسط اکثریت هموطنان میباشد. آن بهتر خواهد بود برای مجسمه قرار داده شده در یک موزه مانند Ashmolean یا موزه آکسفورد برای اطمینان از قابل توجه این قطعه از داستان شهر ما نیست از دست داده و به تاریخ است.

“البته پایین آوردن مجسمه به تنهایی کافی نیست به مسئله نژاد پرستی در جامعه ما و در ادامه اقدام بر این باید شامل تمام شهر ما کلید نهاد.”

اما در حالی که این استدلال را می توان ساخته شده است که Bristolians می تواند به حل و فصل مسائل خود در پای صندوقهای رای با انتخاب کسانی که متعهد به حذف Colston همان را نمی توان گفت برای مخالفان رودز – که تنها می تواند درخواست تجدید نظر به دانشگاه.

در ارجاع به دبیر خانه و نخست وزیر را خواستار دموکراتیک قطعنامه به مشکل آقای Ndeunyema گفت: “ما در حال از دست دادن در دموکراسی و ما ایستاده بود در کنار دموکراسی برای پنج سال از وجود این جنبش – البته کسانی که حفظ قدرت نهاد باید این مسئولیت را به اطمینان حاصل شود که دموکراسی می شود معنی دار و اساسی به جای اینکه به عنوان یک لفظی دستگاه به سکوت کسانی که به دنبال باز کردن گفتمان عمومی.”

با وجود در سراسر کشور تغییر نسبت به از بین بردن venerations از کسانی که به نمایندگی از طرف تیره تر از بریتانیا در گذشته این دانشگاه است و در عین حال به ایجاد هر گونه تعهد برای پرداختن به خود را دارد. یک سخنگوی Oriel گفت کالج “نفرت نژادپرستی و تبعیض در همه اشکال آن” و آن بدن حاکم “عمیقا متعهد به برابری در جامعه ما در Oriel دانشگاه آکسفورد و جهان”.

“ما معتقدیم سیاه زندگی توجه و حمایت از حق اعتراض مسالمت آمیز” سخنگوی اضافه شده است. “به عنوان یک کالج ما را به ادامه بحث و گفتگو در خصوص مسائل مطرح شده با حضور در سایت ما نمونه هایی از اعتراض میراث مربوط به سیسیل رودز.”

در ضمن یک هفته قبل از تظاهرات دانشگاه آکسفورد در توییتر نوشت آن را “متعهد به حمایت از جامعه ما در مخالفت با نژاد پرستی در همه اشکال آن از جمله مسائل ضد نژادپرستانه ارزش”. رودز باقی مانده و باقی مانده است – فیل در اتاق است.

آقای Ndeunyema افزود: “بسیاری از خواسته های که ما در حال حاضر در این اعتراض نشده اند راضی آنها افتاده ام در گوش های ناشنوا و ما برای برقراری ارتباط به وضوح به دانشگاه و کالج است که شما می توانید پا زدن به این چمن طولانی اما آن را نمی خواهد برود.

“بله دانش آموزان حرکت خواهد کرد اما دانش آموزان ادامه خواهد داد برای اعتراض به نهادی شیوه های است که همواره با اعتراض پیکرنگاری مانند که از سیسیل رودز.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>