سیسیل رودز اعتراض هزاران تجدید تماس برای دانشگاه آکسفورد برای حذف مجسمه جنجالی امپریالیستی

مستقل استخدام بیش از 100 روزنامه نگاران در سراسر جهان را به شما اخبار شما می توانید اعتماد. لطفا در نظر گرفتن یک سهم و یا اشتراک.

فعالان باید پرسیده کمپین برای حذف مجسمه سفید امپریالیستی سیسیل رودس از دانشگاه آکسفورد در میان افزایش تماس برای حذف میراث نژادپرستی و استعمار از موسسات.

مجسمه رودس که در خدمت به عنوان یک معمار از آفریقای جنوبی آپارتاید و استدلال از برتری آنگلو ساکسون استاد نژاد باقی مانده است یک نقطه از مشاجره خارج Oriel کالج پس از 2015 که یک کمپین خواستار شکل سقوط از آن موقعیت مشرف آکسفورد خیابان بالا.

در آن زمان این دانشگاه حاضر به حذف مجسمه سازی – به جای امید بستن به اضافه کردن “روشن بافت تاریخی به توضیح دهد که چرا از آن است که وجود دارد”

اما تماس به خلاص شدن از شر این ساختمان از مجسمه شده اند reinvigorated یک فشار رو به رشد درایو سیستمیک نژادپرستی – برانگیخته توسط تظاهرات منشاء آن در آمریکا پس از مرگ جورج فلوید در دست یک پلیس.

طومار امضا شده توسط هزاران نفر از فعالان گفت: “ما در حال reigniting تماس برای مجسمه برداشته شود در اسرع وقت.

“تا زمانی که مجسمه غرفه این دانشگاه تنها بیگانه کسانی که از آنها رودز’ اعتقادات را مورد آزار و اذیت و ستم به این روز”.

رودز باید سقوط آکسفورد گروه مبارزات انتخاباتی در کنار دیگر گروه های دانشجویی استدلال می کنند که دانشگاه را “شکست خورده به آدرس آن نژادپرستی نهادی” و تاثیر آن بر دانش آموزان و شهرستان.

نامه سرگشاده ای از فعالان به دانشگاه معاونت می گوید: این موسسه تنها ساخته “بی اهمیت تاخت و تاز” به مقابله با مواد میراث امپریالیسم آن را با اضافه کردن “کافی نیست”.

می آید پس از یک مجسمه از قرن 17 تاجر برده ادوارد Colston پایین کشیده شد و پرتاب به بندر بریستول در طول یک زندگی موضوع اعتراض در روز یکشنبه.

یک تجمع مسالمت آمیز برنامه ریزی شده است در مقابل مجسمه رودس در روز سه شنبه بخشی از این شهر در واکنش به رشد سیاه زندگی مسائل جنبش آغاز شد که در آمریکا و دیدم بیش از 200 راهپیمایی را در محل در سراسر انگلستان بیش از آخر هفته.

خشونت و خرابکاری – در خصوص حذف Colston مجسمه شده اند تقبیح توسط دولت است. دبیر خانه Priti پاتل گفت: عوام “آن را برای اوباش به پاره کردن مجسمه و باعث آسیب جنایی در خیابان ما” در حالی که بوریس جانسون گفت: در قبل از ثبت بیانیه ای او را نمی خواهد “حمایت و یا افراط کسانی که شکستن قانون… یا بی حرمت عمومی و بناهای تاریخی.

لیبرال دموکرات آموزش و پرورش سخنگوی لیلا مورن که MP برای آکسفورد غرب و ابینگدن گفت: “این مجسمه سفید supremacists و تجار باید هنوز ایستاده در شهرستانها ما. به همین دلیل مجسمه سیسیل رودس باید پایین آمده است.

“من نه حمایت vigilante, اقدام, اما من اصرار Oriel کالج در قوی ترین شرایط به فکر می کنم در مورد آنچه که پیام این مجسمه می فرستد و در سال 2020 و آن را حذف کنید.

گزارش اضافی توسط انجمن مطبوعات.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>