ادوارد Colston: چه کسی بود بریستول تاجر برده و به همین دلیل بود که مجسمه خود را کشیده پایین ؟

تاریخی و صحنه های شاهد در بریستول بیش از آخر هفته به عنوان سیاه و سفید زندگی می کند ماده معترضان پایین کشیده بحث برانگیز مجسمه از 17 قرن تاجر برده ادوارد Colston و نورد یادبود به بریستول هاربر.

این تفرقه یادبود ساخته شد در سال 1895 با یک پلاک است که به عنوان خوانده شده: “بنا توسط شهروندان بریستول به عنوان یک بنای یادبود یکی از مهمترین و با فضیلت و عاقلانه فرزندان خود را در شهرستان.”

Colston میراث و حافظه افتخار بوده است در بریستول برای قرن ها و نام او دیده می شود در خیابان ها و ساختمان ها در سراسر شهرستان. مجسمه خود را ایستاده در Colston خیابان به عنوان نشانی Colston برج; Colston Hall واقع در Colston خیابان; Colston روز جشن در 14 نوامبر هنگامی که Colston نان خورده. تعدادی از مدارس نیز نام خود را به خرس.

پس زمینه

متولد 2 نوامبر در 1636, Colston رشد در بریستول اما به لندن نقل مکان کرد و در طول جنگ داخلی انگلیسی و هرگز زندگی می کردند در بریستول به عنوان یک بزرگسال.

او عضو انجمن سلطنتی شرکت آفریقایی (RAC) در سال 1680 و در نهایت به ارشدترین مقام اجرایی معاون فرماندار از 1689 1690. RAC برگزار انحصار در انگلستان بر تجارت در سواحل غرب آفریقا در طلا و نقره و عاج و بردگان از 1662.

برده تجارت با رویال شرکت آفریقایی

تخمین زده می شود که در طول Colston درگیری با RAC آن حمل و نقل در سراسر 84,000 آفریقایی مردان و زنان و کودکان بودند که با مارک این شرکت حرف اول را در قفسه سینه خود را.

حدود 19300 بی از آنها جان خود را در سفر به کارائیب و بقیه از آمریکا با توجه به شرایط unhygienic بر روی کشتی. طراحی شده برای به حداکثر رساندن سود و نگه دارید به عنوان بسیاری از بردگی مردم که ممکن است این قایق بودند باغ برای اسهال خونی و کم آبی و اسکوربوت است.

کسانی که جان سالم به در سفر خائنانه فروخته شد به کشاورزان برای نیروی کار ارزان در توتون و تنباکو و مزارع شکر.

Colston اهدا مقدار از ثروت او ساخته و رنج انسان به موسسات خیریه در بریستول و در سراسر کشور bequeathing در اطراف £71,000 به خیریه در مرگ او. او همچنین به طور گسترده به بریستول کلیساها اهدا به ملکه الیزابت بیمارستان مدرسه و تاسیس یک مدرسه مذهبی به صورت 100 پسران.

بحث بزرگداشت

Colston فعالیت به عنوان یک تاجر برده پدید آمده در یک بیوگرافی از خود را در زندگی و کار نوشته شده توسط HJ ویلکینز در سال 1920. تماس های متعدد ساخته شده اند در طول سال برای این مجسمه را به پایین گرفته شود.

در سال 2018 بریستول شورای شهر اضافه شده یک دوم پلاک به مجسمه به تشخیص و تصدیق مردم Colston به بردگی گرفته شده.

چرا مجسمه برداشته نشده قبل از در حال حاضر ؟

این اقدام با اعتراض به پایین کشیدن مجسمه Colston در روز یکشنبه شده است هر دو دفاع و محکوم کرد.

علامت وستون عضو شورا برای Henbury و Brentry که در دفاع از نگه داشتن Colston نام در ساختمان در شهرستان گفت: در Facebook: “از بین بردن بخشهایی از تاریخ ما است که شما اصلا با آن موافق نیست اعتراض – این صدمه جنایی!

“من باور دارم که این مجرمان باید تحت پیگرد قانونی قرار برای چه گستاخ عمل جنایی آسیب… Colston و برده-تجارت معاصران در حال شرم آور بخشی از تاریخ ما اما ما نمی توانیم به تغییر هر چیزی به دنبال حذف آن است. Sanitising گذشته در این راه خواهد رسیدن به هیچ چیز نیست.”

مورخ دیوید Olusoga که BBC2 برنامه یک خانه از طریق زمان برجسته این شهرستان در گذشته لینک کلیک کنید برای برده داری گفت: “من می ترسم امروز هرگز نباید اتفاق می افتاد چرا که این مجسمه باید گرفته شده است و آن را باید یک جمعی روز برای بریتانیا و بریستول زمانی که مجسمه مسالمت آمیز گرفته شده و در موزه قرار داده است که در آن بعد از همه ما به یاد داشته باشید تاریخ به درستی.

“مجسمه ها مورد ستایش. آنها در مورد گفت: “این مرد مرد بزرگی بود که کارهای بزرگ’. که درست نیست. او یک تاجر برده و قاتل است.”

بریستول شهردار ماروین ریس که از جامائیکا میراث فرهنگی گفت: او نمی تواند “تظاهر” به هر گونه “حس واقعی از دست دادن برای مجسمه” و گفت: این یادبود بود “توهین شخصی” به او.

وقتی پرسیده شد که در بزرگ سیاه و سفید دیک امروز برنامه چرا مجسمه شده بود حذف شده از او شهردار شد در سال 2016 گفت: این چیزی بود که او را دوست دارند به دیده می شود اما در اولویت نیست به عنوان ریاضت بحران مسکن و افزایش فرزند گرسنگی نیاز به خطاب.

“ثانیا من اولین انتخاب مستقیم شهردار از میراث آفریقایی در اروپا است. اگر من فقط زمین و شروع به پاره کردن همه خاطرات به برده داری وجود خواهد داشت یکی دیگر از بحث های من خواهد بود در پایان دریافت,” او اضافه شده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>