ادوارد Colston: دیگر بحث برانگیز مجسمه در انگلستان که با آن مواجه شده اند تماس به پایین کشیده شود

سرنگونی یک مجسمه از 17 قرن تاجر برده ادوارد Colston توسط Black Lives Matter معترضان در بریستول به سوخت تماس برای دیگر بحث برانگیز آثار به پایین کشیده شود.

این Colston مجسمه که رانده شد به بریستول بندر پس از بريدن از آن ستون توسط تظاهر کنندگان در روز یکشنبه شده است ستیز در شهرستان که در آن خیابان ها نشانه یک سالن کنسرت و مدارس و همچنین نام یک تاجر ثروتمند درگیر در فروش و مرگ ده ها هزار نفر از مردان و زنان و کودکان است.

به خوبی پشتیبانی درخواست نام کرده برای یادبود بنا در به رسمیت شناختن خود انسان دوستی – برداشته شود در حالی که یک پلاک برجسته خود برده فعالیتهای تجاری برنامه ریزی شده بود اما هرگز از نصب به علت اختلاف بر سر جمله بندی.

مشابه بحث شده از جاهای دیگر در انگلستان است.

فعالان به نام برای دانشگاه آکسفورد را به یک مجسمه از قرن 19 امپریالیستی بریتانیا سیسیل رودز سفید supremacist دیده می شود به عنوان یک معمار از آپارتاید.

رودز باید سقوط کمپین منجر به حذف یک بنای تاریخی را به تاجر در دانشگاه کیپ تاون در سال 2015 اما آکسفورد Oriel کالج تصمیم گرفتند به دنبال کت و شلوار سال آینده با وجود فشار از دانش آموزان است.

این کالج که در آن رودز مورد مطالعه در حال حاضر رو تمدید تظاهرات: بیش از 1500 نفر را امضا کرده اند یک دادخواست تنظیم تا پس از سرنگونی Colston مجسمه و یک تظاهرات برنامه ریزی شده است در آکسفورد بالا خیابان در روز سه شنبه.

صدها نفر نیز حمایت خواستار تجدید نظر به یک مجسمه رابرت کلایو شهردار سابق شروزبری و بریتانیا برای نخستین فرماندار بنگال در Shropshire شهر میدان اصلی.

کلایو یک افسر نظامی و شرکت هند شرقی مقام انباشته عظیمی از ثروت شخصی با تصرف کنترل گسترده قنداق کردن هند و اطراف آن بخش هایی از آسیا است. او نظارت جنایات از جمله قحطی ناشی از اجرای فاجعه تولید محصول سیاست در هند کشاورزان و توصیف شده توسط مورخ Willaim Dalrymple به عنوان یک “ناپایدار مخالف”.

دانش آموزان خواستار بحث برانگیز مجسمه سیسیل رودس به حذف از دانشگاه آکسفورد را Oriel کالج (رکس)

یکی دیگر از درخواست جمع آوری بخار در پی در بریستول اعتراض بر جان میچل یک قرن 19 ایرلندی ملی که در ادامه به قهرمان تجارت برده در آمریکا است. Mitchel یک خیابان به نام بعد از او و مجسمه به افتخار او در نیوری ایرلند شمالی.

طومار امضا شده توسط بیش از 800 نفر از شنبه بعد از ظهر می پرسد: “یک خیابان به نام پس از یک نژادپرست واقعا بازتابی ما می خواهیم درخشید در نیوری در این, مدرن, چند فرهنگی جامعه؟”

دیگر برجسته تر مجسمه قبلا موضوع مشابه مبارزات. درجه دوم-ذکر شده چهره برنز الیور کرامول ایستاده بود در خارج از پارلمان در عراق پس از سال 1895 به عنوان نمادی از دموکراسی است. اما کرامول همچنین نظارت نظامی ایران در ایرلند وجود داشته است و تماس از نمایندگان مجلس برای مجسمه برداشته شود.

حتی نلسون ستون یکی از بریتانیا معروف ترین نشانه است بدون منتقدان. کشور معروف ترین نیروی دریایی قهرمان “بود و آنچه شما را در حال حاضر تماس بدون تردید سفید supremacist” گفت: نویسنده Afua هرش در سال 2017 قطعه ای با عنوان: “سرنگونی مجسمه? اینجا چرا نلسون ستون باید بعد”.

مخالفان از جمله اقدام مستقیم می دانم حذف مجسمه به پاک کردن تاریخچه. برخی نفع نصب پلاک قرار دادن اقدامات کسانی که مفتخر در زمینه.

اما مورخ دیوید Olusoga مصاحبه در بی بی سی پس از Colston مراسم یادبود فرستاده شد غلت به بندر بریستول گفت: “مجسمه نیست مکانیسم است که توسط آن ما را در درک تاریخ است. ما یاد بگیرند که تاریخ را از طریق موزه ها از طریق کتاب از طریق برنامه های تلویزیونی. مجسمه ها در مورد عشق, در مورد گفت که این مرد بزرگ بود و او چیزهای بزرگ است. که درست نیست; او یک تاجر برده و قاتل است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>