تفسیر: در حال غول پیکر ‘قتل hornets’ به عنوان خطرناک به عنوان ما فکر می کنم ؟

آسیایی, غول پیکر اورلئانز را دریافت مقدار زیادی از توجه رسانه ها در روزهای اخیر به دلیل ترس که یک برنامه به طور بالقوه خطرناک گونه های مهاجم وارد شده در شمال امریکا است. در 2019, رؤیت غول هورنت — وسپا mandarinia — گزارش شده در نزدیکی سفید, سنگ, B. C., and Blaine بشویید. در حالی که یک لانه نابود شد در نزدیکی نانایمو, B. C.

اگر چه آنها بوده است به شدت با برچسب “قتل اورلئانز” در پوشش انجمن اورلئانز نیست به خصوص تهاجمی نسبت به انسان است. شده اند وجود دارد چند مقاله در حال حاضر زدودن برخی از افسانه ها در مورد این چشمگیر موجودات است. مهم ترین نکته این است که تنها ملموس تهدید این اورلئانز مطرح است به زنبور عسل. به این دلیل است که این مورد هیچ ربطی به اورلئانز و همه چیز را با ما.

ادامه مطلب: ‘قتل هورنت’ مرگ بر بال زنبور در کانادا, ایالات متحده آمریکا

غول هورنت است که بومی آسیا که در آن تکامل یافته به عنوان یک متخصص درنده از دیگر حشرات اجتماعی از جمله محلی شرق زنبور عسل Apis cerana. شما ممکن است بدانید که این زنبور از ویدئوها از کارگران آن دفع غول اورلئانز توسط mobbing آنها و پخت و پز آنها را به مرگ با حرارت تولید شده توسط خود را به پرواز عضلات.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

یک نشنال جئوگرافیک تصویری نمایش شرقی زنبور عسل تخصصی دفاع در برابر غول اورلئانز.

این دفاع تکامل در طول زمان به طور طبیعی بین دو شرکت اتفاق می افتد گونه است. زمانی که انسان معرفی اروپایی زنبور عسل Apis melliferaبه شرق آسیا غول هورنت در بر داشت یک جایگزین شکار است که به طور کامل دفاع هستند. تمام مستعمرات اروپایی زنبور عسل می تواند تسلیم شدن به یک تعداد انگشت شماری از حمله به اورلئانز فقط در چند ساعت. به عنوان یک هدف آسان تر برای غول هورنت اروپایی زنبور عسل به سرعت تبدیل شد مورد علاقه خود را طعمه.

چرا ورود ‘قتل هورنت’ در شمال امریکا می تواند باعث خطر برای زنبور عسل, نگرانی, برای انسان

چرا ورود ‘قتل هورنت’ در شمال امریکا می تواند باعث خطر برای زنبور عسل, نگرانی, برای انسان

تهاجمی است که در چشم بیننده

حتی اگر غول اورلئانز بودند برای به دست آوردن جای پایی در شمال امریکا — و آن را بزرگ اگر به دلیل متعدد متخصص حشره شناس و اشکال-مراقب هستند در مورد — آن را تنها با تیک تاک یکی از چند جعبه که آنها ممکن است در نظر گرفته تهاجمی در همه. به طور معمول, معرفی گونه های در نظر گرفته تهاجمی اگر آنها باعث آسیب به محیط زیست و اقتصاد و یا برای انسان خوب بودن. بسیاری از گونه های مهاجم مانند گورخر صدف و knotweed انجام هر سه.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

غول هورنت ممکن است باعث اقتصادی قابل توجهی آسیب ها در حمله موفق زنبور عسل و یا آن را نمی ممکن است — ما به سادگی نمی دانم. آنچه ما میدانیم این است که غول اورلئانز سفر نیست و دور جدید شروع به لانه ساخت آنها بعید است که به سرعت گسترش یافته است. خود را گسترش خواهد به احتمال زیاد نیز محدود شود توسط کوه های راکی و زمستان سخت از چمن زار.

کم تاثیر مهاجمان

صرف نظر از تاثیر آنها بر کشت زنبور عسل — که می تواند به کاهش استفاده از پرده فلزی یا توری های — غول هورنت ممکن است بعید به انجام این کار آسیب زیادی به مادری زیستی.

در واقع نیاز نیست به دنبال جایی برای معرفی گونه است که باعث می شود حداقل آسیب برساند. اروپا هورنت (وسپا crabro) برای اولین بار معرفی شد به آمریکای شمالی در اواسط 1800s و تاسیس خود را در سراسر بسیاری از شرق آمریکای شمالی بوده است.

غول های آسیایی هورنت گذشته از رژیم غذایی خود زنبور عسل است شبیه به اروپایی خود را پسر عموی تودرتو در رها لانه و شکار بزرگ دیگر حشرات مانند سوسک و پروانه در اوایل تابستان. هر دو گونه نیز آسیب شاخه و شاخه های بلوط و دیگر درختان جویدن یک حلقه در اطراف آنها برای استخراج شیره. اورلئانز نیست به شکار زنبورها دیگر از زنبور عسل, شاید چون دیگر گونه های زنبور عسل است از جمله مستعمرات بزرگ.

به عبارت دیگر تاثیر غول اورلئانز در آمریکای شمالی اکوسیستم ممکن است حداقل. هر دو خطر ابتلا به معرفی خود و آسیب آنها ممکن است باعث شود در حال نتایج مستقیم از ما سنگین وابستگی به یک معرفی و گونه های اهلی است که در حال حاضر مستعد ابتلا به بیماری و ناگهانی colony collapse — زنبور عسل.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

ادامه مطلب: ‘منقرض شده’ no more — نادر آبی زنبور عسل کشف در فلوریدا

زنبور عسل-همراه معرفی چیزی جدید

اگر معرفی غول هورنت فقط می تواند آخرین در یک سری از زنبور عسل-همراه آفات راه خود را به شمال امریکا است. این خدمات عبارتند از زنبور عسل, شپش, تراشه کنه موم پروانه سوسک کندو کوچک و البته بسیار بدخیم Varroa کنه که بومی همان بخش از جهان به عنوان غول هورنت.

مانند غول هورنت های Varroa کنه گسترده از Apis cerana بر روی Apis mellifera پس از دوم معرفی شد و به آسیا. آن را دشوار است به مقایسه اثرات دیگر این آفات به ضرر و زیان از اورلئانز. برای مثال یک مطالعه کلاسیک جزئیات هورنت را شکار در زنبور عسل متحده تنها که هورنت است مسئول برای از دست دادن هزاران نفر از مستعمرات در ژاپن در هر سال.

آنچه اما روشن است که با وجود حضور همه از بالا آفات ژاپن زنبورداران وجود دارد در ادامه به موفقیت مدیریت اروپایی زنبور عسل کندو — به طوری که مدیریت بیشتر انعطاف پذیر شرقی زنبور عسل در حال کاهش است.

جالب اینجاست که اروپایی زنبور عسل نیز حملات همسایه مستعمرات شرقی زنبور عسل. شاید ما باید به آنها خواستار قتل زنبور عسل است.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

در هشدار برای غول های آسیایی هورنت

در هشدار برای غول های آسیایی هورنت

ترس از قتل اورلئانز را تهدید گونه های بومی

در بالای هر چیز دیگری دلایل خوبی وجود دارد که به وحشت در مورد غول اورلئانز. یک تعداد دیگر مهاجم حشرات بسیار بیشتر نگرانی فوری مانند خال خال lanternfly و قهوه ای marmorated تعفن اشکال.

و همچنین اغراق خطر ناشی از غول اورلئانز می تواند قرار داده زنبورهای بومی در معرض خطر به خصوص بزرگ کاملا رنگی گونه مانند زنجره و جیرجیرک دشتی قاتل و بزرگ طلایی digger wasp که به ندرت نیش انسان است. هر دو انفرادی زمین-تودرتو گونه که شکار حشرات دیگر به ارائه مواد غذایی برای جوان است. دیگر بزرگ, wasp-مانند موجودات زنده شامل غیر سوزش کبوتر horntail یک چوب خسته کننده حشرات و علم sawfly یک برگ خوار است که به نظر می رسد کمی مانند متقاطع بین یک زنبور و زنبور عسل سرهم بندی کردن.

چهار گونه است که ممکن است با اشتباه اورلئانز. بالا سمت چپ: قاتل زنجره و جیرجیرک دشتی (Sphecius speciosus). بالا سمت راست: طلایی بزرگ digger wasp (Sphex inchneumoneus). پایین سمت چپ: کبوتر horntail (Tremex columba). پایین سمت راست: علم sawfly (Cimbex americanus). Katja Shulz/فلیکر (بالا سمت چپ) جودی گالاگر/فلیکر (بالا راست) Billmcmillan از طریق ویکیانبار (پایین سمت چپ) شان دانیلز از طریق iNaturalist (پایین سمت راست)

این گونه و دیگران مانند آنها در حال حاضر ممکن است در معرض خطر به دلیل از دست دادن زیستگاه و حشره کش ها.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

ما همه می خواهم خیلی بهتر اگر ما سرمایه گذاری ما ترس از غول اورلئانز را به یادگیری در مورد بومی حشرات و حمایت های متنوع و انعطاف پذیر سیستم های کشاورزی به جای.The Conversation

اسپنسر K. Monckton, دکترا, نامزد, زیست شناسی دانشگاه یورک کانادا

این مقاله چاپ از مکالمه تحت Creative Commons. خواندن این مقاله.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>