زنان باردار و مادران جدید در صورت رفع اشکالات در طول coronavirus بحران هشدار برابری و حقوق بشر کمیسیون

زنان باردار و مادران جدید در صورت بودن برکنار طول coronavirus بحران با توجه به ناعادلانه بودن تبعیض برابری و کمیسیون حقوق بشر هشدار داده است.

برابری بدن یادداشت کارفرمایان مجبور خواهد شد به انتخاب های دشوار در مورد چه کسی گذاشته است و در طول Covid-19 اضطراری آن را به عنوان پیش بینی این می تواند “پیامدهای جدی” برای زنانی که باردار هستند و یا نوزادان تازه متولد شده.

هشدار خود را می آید به گزارش فعالان زنان در حال قرار دادن بر روی بیمار پرداخت مرخصی سالانه یا نه دریافت پول هر آنچه در مستند چرا که آنها باردار هستند.

برابری و کمیسیون حقوق بشر (EHRC) به نام برای اشتغال پادمان برای مادران باردار و مادران جدید به “فوریت تقویت” به طور گسترده تر اما همچنین به طور خاص از دولت و بازگشت به کار ارشاد است که در حال عرضه به کارفرمایان.

آن خواستار افزایش سه ماه در زمان محدود برای قرار دادن به جلو اشتغال دادگاه ادعا می کند برای تبعیض و آزار و اذیت – استدلال برای این کار باید به طول یک و نیم سال است.

ربکا Hilsenrath مدیر اجرایی EHRC گفت: “زنان باردار و مادران جدید در حال حاضر بسیاری از چالش ها در کار است.

فشارهای coronavirus بحران اضافه کردن به خطر تبعیض است. دولت در حال حاضر مشخص شده قصد خود را برای افزایش حفاظت از افزونگی برای زنان باردار و بازگشت مادران اضافی شش ماه – ما ضمن استقبال از این تعهد و بپرسید که این حفاظت ضروری است که در حال حاضر اجرا شده است.

“به عنوان وضعیت فعلی باعث می شود آن را بسیار سخت تر به ادعای تبعیض محدودیت زمانی باید افزایش یابد که بخشی از قوانین اضطراری. ما می دانیم که کارفرمایان باید به تصمیم گیری های دشوار در این شرایط اما آنها باید منصفانه به کسانی که در مرخصی زایمان و یا کسانی که به تازگی تولد داده می شود. اگر ما نمی کنند در حال حاضر سخت به دست آمده حقوق زنان در محل کار تنظیم خواهد شد به عقب.”

این EHRC از دولت خواست به نیروی کار حفظ طرح و ترکیب مناسب برای گروه های محروم مانند افراد معلول و کسانی که در بلند مدت شرایط بهداشتی و یا مراقبت از وظایف بخواهید به furloughed.

این می آید پس از دولت Covid-19 یارانه دستمزد طرح برای کارکنان تمدید شد تا پایان ماه اکتبر توسط صدراعظم قبلا در این هفته است. Rishi Sunak اعلام کردند طرح می بیند که دولت در لایحه برای 80 درصد از furloughed کارکنان دستمزد با یک کلاه £2,500 یک ماه باقی خواهد ماند بدون تغییر تا پایان ماه ژوئیه.

Joeli Brearley مدیر ارشد اجرایی و بنیانگذار کمپین گروه حامله و سپس پیچ گفت: آنها به اشتراک گذاشته EHRC نگرانی.

او افزود: “ماه گذشته ما مشاوره حقوقی رایگان خط دریافت پنج بار به عنوان بسیاری از تماس آن را به عنوان به طور معمول می کند. ما باز یک دوم خط تلفن برای مقابله با تقاضا. هر روز ما در حال شنیدن از زنان قرار داده شده بر روی بیمار پرداخت مرخصی سالانه یا رفتن پرداخت نشده به سادگی از آنجا که آنها باردار هستند. ما هم شنیده ام از محل های کار که تنها furloughing زنان باردار و مادران است. این بحران دیده است آشکار فرسایش از حقوق اشتغال زنان باردار و مادران است.

“ما در حال آماده شدن برای افزایش اشتغال در دادگاه ادعا می کند که مردم به کار بازگشت. اما آن را به طور کامل غیر معقول انتظار می رود کارکنان را به یک ادعا در سه ماه زمان محدود با توجه به شرایط. بسیاری از این زنان هستند یا آمدن به شرایط با مادر در تلاش برای تعادل کار با هیچ مهد کودک و یا به سادگی در تلاش برای زنده ماندن مالی.

“آنها نمی باید ظرفیت آن را اقدام قانونی بیش از حد. ما از مدت ها مبارزه کرد و برای این زمان محدود به تمدید شش ماه قانون کمیسیون اخیرا توصیه می شود این بیش از حد. به تأخیر انداختن اجرای این بیشتر خواهد شد به کارفرمایان بی وجدان یک پاس رایگان.”

بیمه خدمات درمانی متحده زنان باردار تلقی شود یک گروه آسیب پذیر و باید به طور دقیق به ویژه اجتماعی فاصله.

روزالیند براگ مدیر زایمان اقدام ملی در بارداری, موسسه خیریه اشاره کرد که دولت متعهد به ساخت افزونگی برای حمایت از مادران جدید قوی تر در سال 2017, اما زنان هنوز در انتظار برای عمل گرفته شود.

“این قابل قبول نیست که زنان باردار خواهد شد در سمت چپ بدون وعده حمایت های حقوقی به عنوان کسب و کار کوچک در طول pandemic,” او اضافه شده است. “تبعیض علیه زنان باردار و مادران جدید گسترده شده بود قبل از همه گیر و ما بسیار نگران هستند که وضعیت بدتر خواهد شد که شرایط اقتصادی رو به زوال.”

Ms براگ ادامه داد: “ما مشاوره خطوط ما در حال شنیدن از زنان در معرض خطر از افزونگی که بهره مندی از وعده حمایت های حقوقی. وجود دارد هیچ چیز به دولت مصرف اقدام سریع در حال حاضر به ایجاد تغییرات وعده داده شده به قانون است.

“ما از دولت خواسته برای راهنمایی در ایمنی و بهداشت برای زنان باردار در محل کار و نا امید است که این است که هنوز هم در آینده نیست. این را ترک کرده است بسیاری از باردار کارگران در مواجهه با یک انتخاب بین شرایط نا امن کار و یا گرفتن بد پرداخت مرخصی استعلاجی. کارفرمایان بی اطلاع هستند و از تعهدات قانونی. زنان باردار که نمی توان ارائه شرایط کاری ایمن باید به حالت تعلیق در پرداخت کامل و یا ارائه کردند.”

یک مدرسه اقتصاد لندن تحصیل که قبلا در این هفته نشان می دهد که زنان با احتمال بیشتری نسبت به مردان برای از دست دادن شغل خود در آینده به دلیل رکود اقتصادی بیشتری نسبت به کار در بخش های که پیش بینی می شود سخت ترین ضربه.

زنان در مقایسه با نسبت جمعیتی در مهمان نوازی و اوقات فراغت و گردشگری و هنر – صنعتی که در آن هزاران نفر از کارگران شده است furloughed یا گذاشته با توجه به Covid-19 بیماری همه گیر.

دولت عدالت اداری شده است تماس, برای اظهار نظر ،

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>