ما در حال رفتن به کار می کنند اما نه راه ما استفاده می شود به – CNET


coronavirus-empty-streets-sf-9997
آنجلا Lang/CNET
برای اکثر تا به روز اخبار و اطلاعات در مورد بیماری همه گیر کوروناویروس بازدید از این که وب سایت.

هنگامی که شما به بازگشت به کار خواهد شما آن را تشخیص? آینده را بالا بردن فرفره کار از راه دور کار می کنند و تیم های مجازی از تو رفتگی در دیوار و یا دوم کلاس وضعیت را به حال جدید, جریان اصلی, با توجه به Deloitte.

“ما در حال رفتن به عقب به چیزی که بود می گوید:” استیو هتفیلد جهانی آینده کار رهبر در Deloitte. “بسیاری از سازمان های به رسمیت شناخته اند که مجازی و توزیع کار اتفاق می افتد,” او می گوید از “تظاهرات عامل” است که محوری بر آنها به دلیل پناهگاه در محل سفارشات. “ما نمی خواهد به داشتن همه در دفتر همان راه است.”

اخیر گارتنر بررسی نشان داد که 74 درصد از افسران ارشد مالی انتظار می رود برخی از نیروی کار خود را به باقی می ماند از راه دور و 17 درصد از آنها انتظار می رود 20 درصد از نیروی کار خود را به انجام این کار.

در حال حاضر در حال پخش: سازمان دیده بان این: 75 درصد از CFOs می گویند یک دسته از ما می تواند فقط در خانه بمانند


19:40

Steven Hatfield, Global Future of Work Leader, Deloitte

استیون هتفیلد جهانی آینده کار رهبر در Deloitte فکر می کند خیلی بیشتر را تغییر دهید در مورد ماهیت کار از یک دسته از زوم تماس و عطسه سپر در دفتر.


Deloitte

تغییر در محل کار را تا حد زیادی متفاوت است با نوع شغل, البته, اما همه کار دسته بندی ها نیاز به تمرکز روانی درک این که آیا آن را امن برای بازگشت به کار. “جنبه های روانی از ایمنی در اطراف محور اعتماد کارفرمای خود بلکه مربوط به چیزهایی مانند مترو و یا حمل و نقل عمومی” است که کارفرمایان نمی کنترل هتفیلد می گوید. ترکیب است که با یک بیماری نیست که به طور کامل درک نشدهو آن را آسان به تصور بسیاری از کارگران امید بستن برای اقامت از راه دور حتی اگر این شرکت بازگشایی دفاتر خود را.

که نگه می دارد آن دسته از کارگران از گسترده تر اقتصاد از رستوران ها و قهوه خرید هزینه های حمل و نقل و مرکز خرید است که تمام پشتیبانی شده توسط میلیون ها نفر برای رفتن به فیزیکی محل کار.

رفتن به محل کار است و همچنین در مورد حفظ فرهنگ شرکت یکی از دلایل اصلی ما دفاتر در وهله اول. “این یک مانع واقعی,” هتفیلد می گوید. “این سازمان که در حال فکر کردن در مورد فرهنگ خود را بیشتر به عمد هستند که موفق خواهد شد.” هتفیلد طرفداران تمیز-ورق بررسی از نحوه جدید-استخدام onboarding است به انجام, چگونه روز کاری ممکن است تقسیم به بخش های خاص حالت کار: صبح ها ممکن است مشترک در حالی که بعد از ظهر را کنار بگذارند برای کار فردی با وضعیت جلسات به عنوان bookends به آن همه است.

و فرفره کار فراتر از بارگذاری رانندگی و GrubHub تحویلممکن است تکثیر پیش بینی هتفیلد. بسیاری از شرکت ها ممکن است خود را گسترش فرفره استفاده از کارگران بسیار ماهر پس از انتقال آنها به داشتن مهارتهای مناسب در کارکنان در زمان مناسب به جای تمام مهارت های تمام وقت. که ممکن است چالش مفاهیم کار ثبات و وفاداری کارکنان.

استیو هتفیلد تا به حال بسیار بیشتری برای گفتن در مورد چگونه بزرگترین کسب و کار شرکت خدمات ما را می بیند و قصد بازگشت به کار. شنیدن تمام بینش او با برایان کولی در فیلم پخش بالا.

now-what-live-with-telemedicine-00-26-07-17-still001

در حال حاضر آنچه که در یک مصاحبه تصویری و پنل سری با رهبران صنعت مشاهیر و اثرگذارندهها پوشش تغییرات عمده و روند تأثیر کسب و کار و چگونه مصرف کنندگان در اتصال جدید “عادی” 2020 جهان و فراتر از آن. همیشه وجود خواهد داشت تغییر در جهان ما وجود دارد که همیشه تکنولوژی به ما کمک می کند که حرکت را تغییر دهید و ما همیشه بحث در مورد تعجب آور و پیچ و خم و راه حل های بالقوه.

.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>