در کنار آب و شن و ماسه است که ما بیشترین مصرف منابع طبیعی است. تقاضای جهانی برای شن و ماسه می ایستد بین 40 میلیارد و 50 میلیارد تن در سال, با توجه به سازمان ملل متحد برنامه محیط زیست (UNEP) و آن کمبود در حال ظهور است, بحران جهانی است.

جهان ممکن است اجرا از شن و ماسه اگر ما شروع به توجه به شن و ماسه به عنوان یک منبع است که نیاز به پژوهش مدیریت و حکومت.

بیشتر بخوانید: (23 ژوئن 2018) جهان در حال اجرا است از شن و ماسه وجود دارد حتی خشونت بازار سیاه برای آن

تقاضا برای شن و ماسه است که تنها انتظار می رود به افزایش است. شن و ماسه مورد نیاز برای تولید پزشکی-درجه ویال شیشه ای استفاده می شود که برای نگهداری واکسن. این صنعت در حال حاضر مواجه با کمبود و حتی قبل از محققان شروع به توسعه یک coronavirus واکسن. و درگیری بیش از شن و ماسه در حال ظهور در فلوریدا و دیگر به ظاهر شن و ماسه از مناطق غنی.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

اما شهرنشینی و نیاز خود را برای بتن و زمین پر آسفالت و شیشه ای است که سوخت و پرکن-ماسه بهره برداری بیشتر است. جهانی جمعیت شهری انتظار می رود به رشد به 5.2 میلیارد دلار تا سال 2030 از 4.4 میلیارد دلار امروز را حفظ جهانی رونق ساخت و ساز که در آن شن و ماسه عنصر کلیدی برای بتن می باشد.

به عنوان شن و ماسه بازار رونق, کارآفرینان, جرم و جنایت سازمان یافته و گروه های دیگر پدید آمده اند به پول نقد در اغلب با استفاده از نیروی کار ارزان و رانندگی گسترده تخریب زیستگاه و ساحلی در حاشیه رودخانه ها و دلتا فرسایش.

سازمان دیده بان زیر: (22 ژوئن 2018) این است که چرا این مهم است که وجود دارد کمبود شن و ماسه در سراسر جهان

این است که چرا این مهم است که وجود دارد کمبود شن و ماسه در سراسر جهان

این است که چرا این مهم است که وجود دارد کمبود شن و ماسه در سراسر جهان

خشونت اقتصاد متزلزل کار

شرایط کار برای کارگران معدن شن و ماسه کاملا متفاوت است. در کامبوج و جنوب غربی چین بسیار مکانیزه شن و ماسه معادن پیشنهاد کوچک محلی اشتغال است. در نپال کار فشرده شن و ماسه معادن ممکن است استخدام صدها نفر از مردم است. و در میانمار خانواده ها زندگی در کنار رودخانه ها ممکن است درگیر در رسمی شن و ماسه رودخانه مجموعه است.

معدن شن و ماسه می تواند خطرناک باشد. معدن ممکن است غرق به عنوان آنها برداشت شن و ماسه با دست در زیر آب و صدها نفر از کارگران معدن شن و ماسه مردمی فعالان و روزنامه نگاران و افسران پلیس, مقامات دولتی و دیگران کشته شده اند و در درگیری بیش از شن و ماسه.

کارگران خالی شن و ماسه, barge نزدیکی پنوم پن کامبوج. (Lukas ون Arragon)

مجموعه ای متنوع از بازیکنان از جمله جرایم سازمان یافته درگیر هستند در معدن شن و ماسه میباشد. غربت راهزنان شکار برای سپرده شن و ماسه به لایروبی و عملیات ممکن است از پورت مقامات بالا با استفاده از تکنولوژی GPS کلاهبرداری از دستگاه های. مافیای محلی-ساختار — در هند و به احتمال زیاد حداقل در 70 کشور — کنترل کل شن و ماسه در معادن و مناطق.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

ما می دانیم که این سایت ها مشخص می شود خشونت پنهان کاری و عدم اعتماد به اما و ماسه سایه اقتصاد باقی می ماند تا حد زیادی ناشناخته است. این محدودیت درک ما را از جریان های مالی که سوخت شن و ماسه معدن موانع به قوانین و مقررات تجارت و شن و ماسه حکومت و جنبه های کیفری شن و ماسه عملیات.

کربن تولید گازهای گلخانه ای زمین از دست دادن

غیر قابل تحمل و یا غیر قانونی شن و ماسه استخراج از دریایی ساحلی و اکوسیستم آب شیرین منجر به جدی چالش های پایداری از جمله کربن تولید گازهای گلخانه ای و از دست دادن زمین. این اثرات زیست محیطی خواهد شد به احتمال زیاد بیشتر مرکب از: داده ها بر روی شن و ماسه استخراج ناقص است و با جهانی شن و ماسه-واردات بیش از صادرات جهانی.

جهانی شن و ماسه تجارت به عنوان گزارش صادرات و واردات کشور است.
(سازمان ملل متحد Comtrade), نویسنده ارائه شده

مورد شن و ماسه صادرات از کامبوج نشان می دهد این. سنگاپور وارد 80.2 میلیون تن شن و ماسه از کامبوج بین سالهای 2007 تا سال 2016 به نمایندگی از یک سوم از شهرستان دولت شن و ماسه-واردات. در عین حال بسیاری از این تجارت وجود ندارد و در کامبوج رسمی تجارت سیاهههای مربوط — کامبوج ثبت نام تنها 2.77 میلیون تن شن و ماسه-صادرات به سنگاپور disguising و چگونه مهم این کالاها به توسعه کشور است.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

زیرساخت تقاضا برای مسکن و توسعه سوخت های بتنی بخش که در حال حاضر منجر هشت درصد از جهانی دی اکسید کربن تولید گازهای گلخانه ای. این یک موضوع جدی از انتشار کربن و چشم انداز. که به معنی شن و ماسه, با راه از بتن است که به ما آب و هوا آتی — و بالعکس به عنوان علاقه اخیر در معدن شن و ماسه در حال ظهور از گرینلند ذوب شدن یخ نشان می دهد.

دانشمندان همچنین تایید بانک رودخانه بی ثباتی از معدن شن و ماسه در مکونگ یانگ تسه و دیگر رودخانه های بزرگ. شن و ماسه اثرات لایروبی رودخانه جریان فرسایش سطوح و زیستگاه های آبزیان.

حاشیه رودخانه فرسایش در امتداد رودخانه مکونگ, کامبوج. (Lukas ون Arragon)

در میانمار, رودخانه-تخت کشاورزان در حال از دست دادن زمین های خود را به عنوان معدن شن و ماسه در تهران ، در سراسر مکونگ دلتا مردم در حال مبارزه برای پیدا کردن ماهی که تحت تاثیر سر و صدا از شن و ماسه لایروبی به خانه ها و جاده ها بیشتر فرو ریختن به رودخانه.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

بسیج شن و ماسه در دستور کار

نقطه شروع مهمی برای بسیج شن و ماسه در دستور کار است 2019 UNEP شن و ماسه حکومت گزارش با تمرکز بر پاسخگویی و شفافیت در شن و ماسه زنجیره ارزش. جهانی شن و ماسه حکومت بسیار مهم است.

تغییر چگونه ما در ساخت شهرهای بخش دیگری از چگونه ما به صورت شن و ماسه و آب و هوا بحران. ما باید از خودمان بپرسیم چرا ما شده اند به طوری اغوا شده توسط بتن. اگر ما تغییر عادات ما و تشویق توسعه سبز “بتن” و جایگزین مواد ساختمان سازی و یا نوآوری مانند استفاده از گونه های باکتری در bio-بتن جهان ساخته شده از شن و ماسه ممکن است کشیده وزن خود را دارد.

بیشتر بخوانید: (Aug. 8, 2019) هشدار پلیس لندن, Ont., مرد که مصرف شن و ماسه از ساحل سرقت

بیشتر به بسیج شن و ماسه در دستور کار محققان و فعالان می تواند تمرکز بر روایت است که رسم بر بحران آب و هوا و یا دیگر ابعاد زیست محیطی مانند کارگردانی توجه به چگونه شن و ماسه لایروبی است که در ارتباط با رانش زمین و فقیر کیفیت آب و یا چگونه شن و ماسه اراضی موات منجر به از دست دادن تالاب زیستگاه.

دیگران می تواند باز کردن کار رژیم مدافع برای شرایط کاری بهتر و یا کاوش مشارکت گروه های سیاسی در تامین مالی استخراج شن و ماسه. ما نیاز به حفر کردن عمیق تر به چگونه به معدن شن و ماسه در بخش متکی به نیروی کار ارزان و سریع-حرکت برخی از آن غیر قانونی و فعالیت های جنایی.

داستان زیر را ادامه می دهد تبلیغات

شن و ماسه این دستور کار از طریق در نظر گرفتن شرایط کار و زیست محیطی ابعاد را قادر می سازد ما را به تصور آینده جهانی است که سبزتر است و بیشتر فقط.The Conversation

ملیسا Marschke دانشیار دانشکده های توسعه بین المللی و جهانی مطالعات l’université d’Ottawa/دانشگاه اتاوا; Jean-François روسو استادیار دانشکده های توسعه بین المللی و جهانی مطالعات l’université d’Ottawa/دانشگاه اتاوا; Laura Schoenberger, فوق دکتری پژوهشکده توسعه بین المللی و جهانی مطالعات l’université d’Ottawa/دانشگاه اتاوا و مایکل هافمن تحقیقات افسر مرکز میان رشته ای مطالعات منطقه ای (ZIRS) مارتین لوتر دانشگاه هاله-ویتنبرگ

این مقاله چاپ از مکالمه تحت Creative Commons. خواندن این مقاله.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de