در 3 بعدازظهر در 8 ماه مه 1945 وینستون چرچیل را به امواج رادیو و تلویزیون برای اعلام به مردم بریتانیا که آلمان نازی بود تسلیم نیروهای متفقین deeming به مناسبت “روز پیروزی در اروپا” بعدها به عنوان شناخته شده VE روز.

پس از نزدیک به شش سال از جنگ در این قاره به پایان رسید نخست وزیر به نام “مختصر” جشن و ارائه شده قدردانی خود را به متفقین قبل از یادآوری این کشور است که بریتانیا هنوز در جنگ با ژاپن که نمی خواهد به طور رسمی تسلیم تا 2 سپتامبر آن سال.

در این سال نشانه سالگرد 75 از ام روز و جشن خواهد بود پیش رفتن در روز جمعه اگر چه با برخی از تغییرات با توجه به شیوع کروناویروس.

جزئیات چرچیل سومین روز سخنرانی کامل در زیر:

“صبح دیروز در 2.41 هستم در ژنرال آیزنهاور را ستاد کل Jodl نماینده آلمان در فرمان بالا و از دریاسالار بزرگ Donitz تعیین رئیس دولت آلمان به امضا رسید و این قانون از تسلیم بی قید و شرط همه, آلمانی, زمین, دریا و نیروهای هوایی در اروپا به متفقین نیروی اعزامی و به طور همزمان به فرماندهی عالی اتحاد جماهیر شوروی.

“به طور کلی Bedell Smith و ژنرال فرانسوا Sevez امضا این سند به نمایندگی از فرمانده عالی متفقین نیروی اعزامی و کلی Susloparov امضا شده از طرف روسیه فرمان بالا است.

“امروز این قرارداد را تصویب و تایید در برلین که در آن Air Chief Marshal Tedder معاون فرمانده عالی متفقین اعزامی نیروی General de Lattre د Tassigny خواهد شد و ثبت نام به نمایندگی از ژنرال آیزنهاور; General Zhukov را نشانه ای از طرف فرماندهی عالی اتحاد جماهیر شوروی. نمایندگان آلمان خواهد بود Field Marshal Keitel, رئیس فرماندهی عالی و فرماندهان کل قوا از ارتش و نیروی دریایی و نیروهای هوایی.

“ما عزیز جزایر کانال رایگان خواهد بود فردا. جنگ به پایان خواهد رسید و به طور رسمی در یک دقیقه پس از نیمه شب امشب سه شنبه 8 ممکن است اما در منافع صرفه جویی در زندگی آتش بس آغاز شد و دیروز به صدا در تمام طول جبهه.

“آلمانی ها هنوز هم در مکان های مقاومت در برابر نیروهای روسی اما باید آنها همچنان به انجام این کار پس از نیمه شب آنها را البته محروم خود را از حفاظت از قوانین جنگ و حمله از همه محله ها توسط نیروهای متفقین.

“این جای تعجب نیست که در چنین طولانی در جبهه و در موجود اختلال از دشمن دستور از بالا فرمان باید در هر مورد شده اند اطاعت.

“این نه نظر ما را تشکیل می دهند به هر دلیلی برای خودداری از ملت حقایق ابلاغ شده به ما توسط ژنرال آیزنهاور از تسلیم بی قید و شرط امضا شده در حال حاضر در Rheims و نه باید آن را ما جلوگیری از جشن امروز و فردا چهارشنبه به پیروزی در اروپا روز. اعلیحضرت پادشاه پخش خواهد شد به ملت و امپراتوری در نه ساعت امشب.

“آلمان جنگ رو به پایان رسیده است. پس از سالها شدید آماده سازی آلمان پرتاب خودش در لهستان در آغاز سپتامبر 1939 و در تسریع تضمین ما به کشور لهستان و در اقدام مشترک با ایران, بریتانیا امپراتوری بریتانیا و کشورهای مشترک المنافع از سازمان ملل اعلام کرد جنگ علیه این ناپاک کرد.

“پس از گالانت فرانسه شده بود زده ما از این جزیره و ما از ایالات امپراتوری نگهداری مبارزه های تک دست برای یک سال تمام تا زمانی که ما ملحق شدند توسط ارتش ممکن است از روسیه شوروی و بعد از آن توسط قدرت قاطع و منابع ایالات متحده آمریکا است.

“تقریبا تمام جهان ترکیب شد در برابر ستمگران است که در حال حاضر سجده قبل از ما. قدردانی به پر زرق و برق ما متحدان می رود بیرون از همه قلب ما.

“ما ممکن است اجازه می دهد خودمان را در یک دوره کوتاه از شادی اما فراموش نکنیم برای یک لحظه از مدتی و تلاش های پیش رو ، ژاپن با این همه خیانت و طمع باقی مانده unsubdued. صدمات او تحمیل شده بر بریتانیا و ایالات متحده و کشورهای دیگر و نفرت انگیز cruelties تماس برای عدالت و قصاص.

“ما باید در حال حاضر اختصاص همه ما قدرت و منابع برای تکمیل وظایف ما هر دو در خانه و خارج از کشور. زنده باد آزادی! خدا نجات پادشاه!”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de