پست ویژه چیست؟

معرفی پست ویژه همان طور که می دانید برای ارسال یک محصول از یک نقطه به نقطه ی دیگر روش های مختلفی وجود دارد. ی

توسط SALAMNEWWS در 11 آذر 1400

معرفی پست ویژه

همان طور که می دانید برای ارسال یک محصول از یک نقطه به نقطه ی دیگر روش های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش ها پست ویژه است که ما در این مقاله به بررسی آن و سایر روش های ارسال می پردازیم.

 

انواع مختلف پست

از انواع مختلف پست می توان به پست پیشتاز، پست ویژه، پست عادی، پست اکسپرس و پست دو قبضه و غیره اشاره کرد.

 

پست رستانت

اگر قرار برای شما یک محموله ارسال شود و شما به هر دلیلی آدرس دقیق پستی را نمی‌دانید، می توانید از فرستنده محصول تقاضا کنید تا محموله شما را به آدرس یک دفتر ارسال کند. در نهایت شما با ارائه کارت شناسایی بسته خود را تحویل می گیرید. به این نوع مرسولات، پست رستانت می گویند.

در قسمت آدرس این نوع مرسولات، باید نام گیرنده و نام آن دفتر درج شود و در کنار آن نام رستانت نوشته شود. این نوع مرسولات معمولا برای کسانی مناسب است که در محلی اقامت دائم ندارند.

پست پیشتاز

پست پیشتاز دانا حمل سریع ترین روش برای ارسال مرسولات پستی است. در این روش عملیات ارسال بسته از زمان قبول تا توزیع آن چه در داخل کشور و چه در خارج کشور در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می شود.

در پست پیشتاز، زمان تحویل مرسولات در داخل کشور حداقل 24 ساعت و حداکثر 48 است. هر مرسوله یک بارکد دارد که شما از طریق این بارکد می توانید از سایت مربوطه مرسوله را پیگیری کنید.

پست ویژه

صندوق شخصی

شما می توانید با مراجعه به اداره پست، تقاضای اجاره صندوق شخصی کنید. تمامی محصولات برای مشتری در این صندوق قرار داده می شود و مشتری با مراجعه به اداره می تواند صندوق را دریافت کند. معمولا اکثر دفاتر پستی این سرویس را به مشتریان ارائه می دهند.

پست اکسپرس

پست اکسپرس با توجه به نیاز مشتریان در ابان سال 1387 راه اندازی شد. در این سرویس محصولات به صورت ویژه توزیع خواهند شد.

در این نوع سرویس به درخواست فرستنده محصولات با الویت بیشتری نسبت به سایر محصولات توزیع خواهند شد. البته توجه داشته باشید که در این سرویس باید هزینه ی بیشتری پرداخت کند.

پست تبلیغ

در این نوع سرویس شرکت پست با استفاده از امکاناتی که دارد، اقدام به تبلیغات گسترده برای اشخاص حقوقی می کند.

در این نوع سرویس شرکت پست برای تبلیغ اقدام به چسباندت برگه های تبلیغاتی بر روی دیوارهای واحدهای پستی، تابلوهای اعلانات، صندوق شخصی، حمل و نقل پستی، کارتن های پستی و غیره می کند.

پست مستقیم

یکی از سرویس های جدید دفاتر پستی، پست مستقیم است. این پست در واقع حلقه ی اتصال بین تولید کنندگان و عرضه کنندگان با مشتریان  می باشد.

پست مستقیم در واقع یک روش تبلیغاتی است که به هر کسب و کاری این اجازه را می دهد تا از این طریق و با استفاده از بانک های اطلاعاتی این سرویس، با مشتریان خود به صورت مستقیم ارتباط داشته باشند.

پست سفارشی

در این نوع سرویس در مقابل دریافت محموله مشتریان، به آن ها یک رسید یا قبض داده می شود. مشتریان با استفاده از این سرویس می توانند انواع مرسولات را به مقصد مورد نظر خود ارسال کنند.

در این سرویس ماموران پست زمانی که مرسوله را گیرنده تحویل می دهند از ان ها تاییدیه دریافت می کنند. و فرستنده می تواند محصولات خود را پیگیری کند.

پست یافته

سرویس پست یافته زمانی کاربرد دارد که اسناد و مدارکی توسط مردم پیدا می شود که با استفاده از این سرویس این اسناد و مدارک به صاحبان اصلی آن ها باز گردانده می شوند. هدف این سرویس ارائه خدمات رفاهی به مشتریان می باشد.

در صورتی که مدارک گم شده شما شامل شناسنامه، گواهینامه، گذر نامه، دسته چک و سایر مدارک می باشد، می توانید از طریق سایت رسمی شرکت پست آن را پیگیری کنید.

نحوه استفاده از این سرویس به این صورت است که شما می توانید با مراجعه دفاتر پستی فرم های مربوطه را پر کرده و مشخصات خود را وارد می کنید و از شرکت پست درخواست می کنید تا مدارک پیدا شده ی شما را برایتان ارسال کنند.

در این نوع روش باید ابتدا هزینه ی ارسال اسنادتان را پرداخت کرده و نوع ارسال آن را مشخص کنید.

پست ویژه

شرکت پست سرویسی را مبنی بر سرویس پست ویژه راه اندازه کرده است. سرویس پست ویژه بین شهری بوده و دارای تعهد زمان توزیع می باشد. این روش از سریع ترین روش‌های خدمات پستی است.

هدف این روش پاسخگویی به نیازهای مشتریان و صرفه جویی در وقت و زمان مشتریان است.

این سرویس در تمامی مراکز استان های کشور راه اندازی شده و در این سرویس از سریع ترین خطوط حمل و نقل استفاده می شود. در این روش مرسولات پستی حداکثر تا ساعت 10 روز بعد از تحویل به پست به مقصد رسیده و به آدرس مورد نظر توزیع می شود.

اداره پست زمان تعیین شده را تعهد کرده است و در صورت این که دیرتر از موعد مقرر برسد ادراه پست باید دو برابر کرایه پستی را خسارت پرداخت کند.

سخن آخر

اگر شما نیز قصد دارید محصولات خود را با روشی ایمن ارسال کنید و سالم رسیدن محموله برای شما اهمیت دارد پیشنهاد می کنیم برای ارسال محصولات خود به شرکت دانا حمل مراجعه کنید. همچنین پس از ارسال بسته ها از طریق سایت دانا حمل به آدرس https://www.danahaml.com/ می توانید محموله های خود را پیگیری کنید.