منابع کنکور کارشناسی ارشد معماری 1400

به گزارش سایت کمک معمار تحلیل این تست ها کمک بسیار زیادی در بالا بردن درک شما می کند. یعنی حفظ کردن هیچ نکته

توسط SALAMNEWWS در 21 اردیبهشت 1400

به گزارش سایت کمک معمار تحلیل این تست ها کمک بسیار زیادی در بالا بردن درک شما می کند. یعنی حفظ کردن هیچ نکته ای از این کتب توصیه نمی شود چرا که تا به حال تست مستقیم از این منابع نیامده است. قبل از تهیه منابع آزمون ارشد داوطلبان ابتدا باید گرایش مورد نظر خود را انتخاب کنند. داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد این رشته را به عنوان مجموعه امتحانی خود انتخاب می کنند ، می توانند در یکی از رشته گرایش های آن در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل بپردازند .

کتاب سبک شناسی معماری، پیرنیا این کتاب همزمان به معماری ایران (قبل از اسلام) و معماری ایران بعد از اسلام پرداخته است. تستهای طبقه بندی شده در این کتاب شامل تست های تاریخ معماری جهان ،تاریخ معماری ایران ،تاریخ معماری اسلامی ،تاریخ معماری معاصر غرب،تاریخ معماری معاصر ایران ،مبانی نظری معماری ایران و مبانی نظری معماری غرب است.

بنابرابن دروس با 3 ستاره مهم ترین دروس هستند.

این فرادرس حاوی تست هایی از کنکور ارشد است که به صورت تشریحی حل شده است. مشاوره و برنامه ریزی یک نسخه از پیش تعیین شده نیست که بتوان آن را برای همه ی افراد به صورت یکسان تحویز کرد. به طور کلی وظیفه این حرفه مربوط به دوران بهره برداری از ساختمان یا بنا می باشد به نحوی که تلاش می کند کارکرد ساخته را حفظ نموده و حتی بهبود ببخشد. شناخت منابع درست و به روز یکی از ملزومات رسیدن به موفقیت در کنکور ارشد معماری است.

در ادامه می توانید سوالات و پاسخنامه های کنکور های ارشد معماری سال های گذشته را دانلود نمایید. برای دسترسی به سوالات سایر رشته های امتحانی می توانید مقاله دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور کارشناسی ارشد 98 را مطالعه نمایید . منابع کنکور کارشناسی ارشد معماری و ضرایب دروس این رشته ، در این مقاله ارائه شده است.

امیدواریم با ارائه این لیست قدمی موثر برای راهنمایی شما در موفقیت کنکور کارشناسی ارشد معماری را برداشته باشیم. بنابرابن دروس با 3 ستاره مهم ترین دروس هستند.

۳- همچنین نوع شیت بندی پروژه و نحوه قرار دادن اجزا در کادر نیز بسیار مهم و دارای اهمیت است.

۲- توجه داشته باشید در اسکیس نوع رسیدن به طرح و به عبارتی “سیر از سوال به جواب” و نشان دادن پروسه طرح گاه بسیار مهم و برای نمره دهی هیات ژوری بسیار مهم است. مجموعه معماری از رشته های گروه امتحانی گروه هنر است و 6 گرایش دارد .

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد مجموعه معماری با توجه به گرایش مدنظرشان لازم است به سؤالات تعدادی از ۱۱ سرفصل آزمون کارشناسی ارشد مجموعه معماری که در دفترچه ثبتنام کنکور ارشد معرفی شده، پاسخ دهند. معماری و برنامه ریزی بازسازی: یاسمین آیسان و یان دیویس، ترجمه علیرضا فلاحی این درس فقط برای داوطلبان رشته بازسازی پس از سانحه می باشد. ۳- کتاب ساختمان ها چگونه عمل می کنند، تالیف ادوارد آلن، مترجمان محمود گلابچی و کتایون تقی زاده، انتشارات دانشگاه تهران. جزوه معماری جهان، امیرعلی زینتی کتاب معماری غرب، ریشه ها و مفاهیم، بانی مسعود می تواند جایگزین کتاب قبادیان شود. بلافاصله بعد از خرید فایل قابل دانلود می باشد. پس از روی هیچ منبع متداولی برای طراحی متن استفاده نمی شود. در این مواقع دانشجویانی که از منابع معتبر و صد البته بهینه استفاده می کنند، یک گام مفید و موثر به جلو بر می دارند و لاقل از بابت منابع هیچ دغدغه ای ندارند.

زیبایی شناسی در معماری ، یورگ گروتر این درس هیچ منبع مشخصی ندارد فقط به درک معماری و انچه پیرامون ان تا مقطع کارسناسی اموختید، می پردازد.

می بایست فارغ التحصیل این رشته را برای ایجاد بنا یا ساختمان بر پایه استفاده حداقلی انرژی آماده نمایند. همانطور که در بالا اشاره کردیم، مهم ترین ایراد را می توان کثرت منابع و در عین حال نا معلوم بودن اهمیت هر کدام از منابع شمرد. یکی از عمده ترین مشکلات دانشجویان در برخورد با منابع انتخاب محدوده ی مناسب منابع است. مطمئناً شما با لیست های مختلفی در سایت ها و موسسات مختلف برخورد کرده اید. پیرو انتشار اطلاعیه ای در سایت سازمان سنجش و هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش مورخ ۲۷/۳/۸۷ در خصوص اعلام اسامی معرفیشدگان چند برابر ظرفیت رشتههای بورسیه و دارای شرایط خاص و همچنین برنامه زمانی برگزاری آزمون تشریحی و یا پروژه عملی در کد رشتههای ذیربط ، بدین وسیله به اطلاع داوطلبان هر یک از کد رشتههای امتحانی ۱۳۵۱، ۱۳۵۲، ۱۳۵۷، ۱۳۵۸ آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دورههای کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال ۱۳۸۷ که بر اساس مندرجات کارنامه اولیه دریافتی مجاز به انتخاب رشته شدهاند، میرساند که آزمون تشریحی و یا پروژه عملی کد رشتههای مذکور در روزهای ۳/۵/۸۷، ۴/۵/۸۷ و ۵/۵/۸۷ منحصراً در شهرستان تهران برگزار خواهد شد.

منابع کنکور ارشد معماری ۱۴۰۰

https://komakmemar.ir/architectural-resources/

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن